Bydgoszcz
0C
95% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 0 • L 0
7C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
2C
Pt
5C
Sob
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoscy wioślarze wrócili z Kruszwicy z medalami mistrzów Europy! [ZDJĘCIA]
Lotto-Bydgostia_młodzi mistrzowie Europy_SG (10)
04.09.2017 | 18:23

Bydgoscy wioślarze wrócili z Kruszwicy z medalami mistrzów Europy! [ZDJĘCIA]

Polskie osady czwórek podwójnych na podium wioślarskich MME w Kruszwicy. Mężczyźni zdobyli złote, kobiety srebrne medale.

Na zdjęciu: Świeżo upieczeni mistrzowie Europy: Jakub Dominiczak i Marcin Sobieraj.

Fot. Stanisław Gazda

W dniach 2-3 września, po raz pierwszy w historii odbyły się w Kruszwicy Młodzieżowe Mistrzostwa Europy. Zdominowali je reprezentanci Rumunii, którzy zdobyli 10 medali, w tym 8 złotych. Polacy wrócili z zawodów z dwoma krążkami.

Zloty medal w czwórce podwójnej wywalczyli: Jakub Dominiczak (LOTTO-Bydgostia); Dawid Pieniak (KW04 Poznań); Marcin Sobieraj (LOTTO-Bydgostia); Mateusz Świętek (KWO4 Poznań.). Ze srebrnymi krążkami zawody skończyła czwórka podwójna kobiet: Śliwińska, Sobieszek, Robaszkiewicz i Boruch. Zuzanna Dreier uplasowała się na VI miejscu w dwójce podwójnej kategorii lekkiej, a Dariusz Paczkowski zajął VIII miejsce w jedynce kategorii lekkiej.

Trenerem klubowym zawodników LOTTO Bydgostia jest Bartłomiej Pawełczak.

W finałach A wystąpiły też cztery inne polskie osady. Przełożyło się to na trzy piąte miejsca – dwójki bez sterniczki, dwójki podwójnej mężczyzn wagi lekkiej i męskiej ósemki oraz szóstą lokatę dwójki podwójnej wagi lekkiej.

Dzisiaj w siedzibie klubu odbyło się podsumowanie zawodów. Było chwalenie się sukcesem, ale też zastanowienie się jak go „zagospodarować”.

Seniorska grupa krótkowiosłowa jest bardzo silna, ale młodzi mają wszelkie papiery, żeby w niej zamieszać, więc ze strony klubu będzie na pewno podana w tym kierunku ręka – zapewnił Zygfryd Żurawski, Prezes LOTTO-Bydgostia.

Były też pytania: co dalej? Teraz rozpoczną się przygotowania do mistrzostw Polski w sprintach i na długim dystansie, czyli ekstremalne wioślarskie rywalizacje, a później Wielka Wioślarska.

Jakub Dominiczak i Marcin Sobieraj – złoci medaliści, dzień po sukcesie czują się niemniej szczęśliwi niż wczoraj, gdy na ich szyjach zawisły najwspanialsze krążki. Obydwaj są bardzo zadowoleni z historycznego wyniku.

Marcin przyszedł do bydgoskiego klubu z Poznania i nie żałuje tej decyzji. Jakub, który miał do wyboru kilka bydgoskich klubów wybrał Lotto-Bydgostię i nie zamieniłby go na inny. Tu ma zapewnione wszystko, co jest niezbędne do rozwoju umiejętności i robienia kariery, toteż zdobyty wczoraj złoty medal traktuje po trosze jako spłacenie mu długu wdzięczności. Obaj deklarują wolę treningów, głód sukcesów, zdobywania medali i starania o wejście do reprezentacji seniorskiej. Ich największym marzeniem jest udział w igrzyskach olimpijskich.


Powiązane treści