Bydgoszcz
10C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h E
H 10 • L 10
13C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoscy żołnierze zabezpieczają XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego
DSCF0030_1200x800
30.08.2016 | 00:09

Bydgoscy żołnierze zabezpieczają XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

60 żołnierzy z Bydgoszczy pomaga w Kielcach przy organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej.

Na zdjęciu: Ekspozycja sprzętu specjalnego.

Fot. Stanisław Gazda

Organizacja Wystawy Sił Zbrojnych w ramach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, w które tradycyjnie już zaangażowani są żołnierze i pracownicy wojska 1 Brygady Logistycznej z Bydgoszczy.

Od kilku dni w Kielcach są już pierwsze osoby zabezpieczające zgrupowanie żołnierzy biorących udział w Targach. Docelowo w przygotowaniu i zabezpieczeniu logistycznym XXIV MPSO weźmie udział blisko 60 żołnierzy z 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej. Zespól pomorskich logistyków odpowiada za organizację zakwaterowania, wyżywienia, transportu żołnierzy oraz sprzętu wojskowego, a także koordynację wszystkich przedsięwzięć z Targami Kielce.

W pierwszych dniach września, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach ponownie stanie się centrum obronności świata. Trzecie, co do wielkości, targi militarne w Europie, to zarazem jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej. Wystawa odbędzie się w dniach 6-9 września 2016 roku w Targach Kielce i będzie miejscem premierowych prezentacji sprzętu wojskowego i nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Podobne wpisy

Powiązane treści