Bydgoszcz
-8C
Słonecznie
78% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H -8 • L -8
-12C
Pon
-13C
Wt
-12C
Sr
4C
Czw
2C
Pt
PILNE: Awaria tramwaju T7 na moście Pomorskim. Linie nr 4, 7 i 8 w kierunku r. Toruńskiego skierowane objazdem przez Babią Wieś.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoscy żołnierze zabezpieczają XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego
DSCF0030_1200x800
30.08.2016 | 00:09

Bydgoscy żołnierze zabezpieczają XXIV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

60 żołnierzy z Bydgoszczy pomaga w Kielcach przy organizacji jednego z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej.

Na zdjęciu: Ekspozycja sprzętu specjalnego.

Fot. Stanisław Gazda

Organizacja Wystawy Sił Zbrojnych w ramach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego to ogromne przedsięwzięcie logistyczne, w które tradycyjnie już zaangażowani są żołnierze i pracownicy wojska 1 Brygady Logistycznej z Bydgoszczy.

Od kilku dni w Kielcach są już pierwsze osoby zabezpieczające zgrupowanie żołnierzy biorących udział w Targach. Docelowo w przygotowaniu i zabezpieczeniu logistycznym XXIV MPSO weźmie udział blisko 60 żołnierzy z 1. Pomorskiej Brygady Logistycznej. Zespól pomorskich logistyków odpowiada za organizację zakwaterowania, wyżywienia, transportu żołnierzy oraz sprzętu wojskowego, a także koordynację wszystkich przedsięwzięć z Targami Kielce.

W pierwszych dniach września, Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach ponownie stanie się centrum obronności świata. Trzecie, co do wielkości, targi militarne w Europie, to zarazem jedno z najważniejszych wydarzeń przemysłu obronnego w skali globalnej. Wystawa odbędzie się w dniach 6-9 września 2016 roku w Targach Kielce i będzie miejscem premierowych prezentacji sprzętu wojskowego i nowoczesnych rozwiązań technicznych.

Podobne wpisy

Powiązane treści