Bydgoszcz
17C
Niebo częściowo zachmurzone
63% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 17 • L 17
13C
Pt
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEKonkursyBydgoska burgerownia na podium! W ogólnopolskich mistrzostwach
burger-731298_1280
21.08.2017 | 11:54

Bydgoska burgerownia na podium! W ogólnopolskich mistrzostwach

Na zdjęciu: W Burger Parku można spróbować klasycznych, jak i bardziej oryginalnych burgerów. / zdjęcie ilustracyjne

Fot. wolny dostęp

W ubiegły weekend w Warszawie odbył się ogólnopolski cykliczny zjazd food trucków, podczas którego zorganizowano 4. Mistrzostwa Burgerowe. W pierwszej trójce najlepszych mobilnych burgerowni roku znalazł się bydgoski Burger Park.

W imprezie na stadionie PGE Narodowy uczestniczyło 100 food trucków z całej Polski. Wśród nich było 20 burgerowni na kółkach, które walczyły o tytuł tej najlepszej. W tym gronie znalazł się również Burger Park. Przygotowane przez wystawców burgery oceniały drużyny sędziowskie złożone z dziennikarzy, blogerów i postaci ze świata kulinarnego.

Decyzją jury, food truck z Bydgoszczy zajął drugie miejsce w 4. Mistrzostwach Burgerowych. Tytuł Mistrza Burgerowego obronił zeszłoroczny zwycięzca, czyli Kill Grill Burger & Sandwich Bar. Co więcej, reprezentanci Bydgoszczy zostali również dobrze ocenieni przez publiczność. – Nagrodę publiczności przegraliśmy w głosowaniu tylko z ekipą z Pasibusa – informują przedstawiciele Burger Parku.

Zarówno w food trucku Burger Parku, jak i lokalu stacjonarnym funkcjonującym przy ulicy Gimnazjalnej 6 spróbować można nie tylko klasycznych burgerów, ale również znacznie ciekawszych połączeń składników. Jednym z nich jest burger Andrzej, przygotowany po raz pierwszy w andrzejki, w którego składzie można znaleźć, oprócz mięsa, m.in. ser camembert, żurawinę i słonecznik. Nowością lokalu jest burger Jam, w którym znajduje się m.in. dżem… bekonowy.

Powiązane treści