Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 21 • L 21
23C
Pt
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
23C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoska firma FreeVolt – liderem na polskim rynku fotowoltaiki
FreeVolt
18.06.2017 | 11:25

Bydgoska firma FreeVolt – liderem na polskim rynku fotowoltaiki

Na zdjęciu: Ogniwa fotwoltaniczne są coraz częściej wykorzystywane w budownictwie indywidualnym.

Fot. FreeVolt

FreeVolt utrzymuje pozycje lidera na krajowym rynku fotowoltaiki. W zeszłym roku bydgoska firma sprzedała najwięcej instalacji fotowoltaicznych pod względem mocy.

Instytut Energetyki Odnawialnej po raz kolejny przygotował raport na temat rynku fotowoltaiki w Polsce. W badaniu wzięło udział 21 przedsiębiorstw – największych producentów i dystrybutorów modułów fotowoltaicznych. Jak wynika z dokumentu, pierwsze miejsce pod względem mocy sprzedanych instalacji fotowoltaicznych w 2016 roku zajęła bydgoska firma FreeVolt. Uzyskany przez nią wynik oznacza 23-proc. udział w ogólnej sprzedaży osiągniętej przez wszystkie ankietowane firmy. Skumulowana moc sprzedanych przez firmę instalacji fotowoltaicznych wynosi 23,3 MW, co daje 12-proc. udział w mocy skumulowanej w Polsce (199 MW).

Przyznany certyfikat jest potwierdzeniem tego, że firma znajduje się na właściwej ścieżce rozwoju. Rośnie świadomość ekologiczna Polaków, a my wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom. Trafiamy do klienta zarówno indywidualnego, jak i biznesowego. Inwestujemy w nową technologię, oferując unikalne na skalę europejską produkty. Realizowane przez nas instalacje nie tylko ograniczają emisję CO2 do atmosfery, ale również zmniejszą koszty zużycia energii elektrycznej, pozwalając na szybki zwrot zainwestowanych środków – przekonuje Szymon Zamroczyński z FreeVolt.

Bydgoska firma znalazła się również w czołówce polskich eksporterów modułów fotowoltaicznych. W tej kategorii uplasowała się na trzecim miejscu.

FreeVolt poza elektrowniami fotowoltaicznym oferuje również lampy solarne oraz hybrydowe, stacje ładowania pojazdów elektrycznych, folie grzewcze, a także systemy podtrzymywania zasilania.

Podobne wpisy

Powiązane treści