Bydgoszcz
28C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 28 • L 28
20C
Sob
18C
Nd
18C
Pon
23C
Wt
26C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoska Kajakowa Masa Wodna wystartuje już po raz drugi
kajaki
19.06.2017 | 12:42

Bydgoska Kajakowa Masa Wodna wystartuje już po raz drugi

Na zdjęciu: Kajakarze zamkną paradę jednostek pływających...

Fot. Stanisław Gazda

24 czerwca Bydgoskie Stowarzyszenie Kajakowego BINDUGA organizuje II Bydgoską Kajakową Masę Wodną, która w sposób naturalny zasymiluje się z trwającym wówczas Sterem na Bydgoszcz.

Celem Masy Kajakowej jest integracja towarzystwa kajakowego w mieście. Chodzi o to, aby miastu pokazywać jak duże jest to środowisko, jak duża jest grupa osób związanych z kajakami czy to poprzez kluby sportowe, różnego rodzaju stowarzyszenia, czy jako osoby indywidualne – informował podczas konferencji prasowej Łukasz Gliński z Bydgoskiego Stowarzyszenia Kajakowego BINDUGA. Masa będzie okazją do przekazania władzom miasta petycji zawierającej wykaz problemów do rozwiązania, które dziś uniemożliwiają bądź utrudniają bydgoszczanom obcowanie z wodą i wypoczynek na wodzie.

Żeby uczestniczyć w Bydgoskiej Masie Kajakowej należało wypełnić formularz umieszczony na stronie internetowej masabydgoszcz.pl.

Wydarzenie wyruszy około godziny 14:30 z Opławca, gdzie odbywał się będzie festyn osiedlowy – niedaleko pętli autobusowej linii 58, a więc w pobliżu miejsca upamiętniającego przypłynięcie do Bydgoszczy kardynała Karola Wojtyły z grupą kajakarzy.

Organizatorzy zadeklarowali się, że części uczestników pomogą zorganizować kajak. Po mniej więcej dwóch godzinach uczestniczący w Bydgoskiej Kajakowej Masie Wodnej dotrą do Wyspy Młyńskiej, gdzie odbywać będą się główne wydarzenia Steru na Bydgoszcz.

Kajakarze zamykać będą tradycyjną już paradę jednostek pływających. Pierwsza meta zaplanowana jest na wysokości Babiej Wsi, kolejna na wysokości Sklejek. Najwytrwalsi kajakarze zakończą II Bydgoską Kajakową Masę Wodną w Starym Fordonie.

Powiązane treści