Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoska Koperta życia. Odbierzesz ją we środę
Koperta życia
27.09.2016 | 08:25

Bydgoska Koperta życia. Odbierzesz ją we środę

Na zdjęciu: Bydgoska Kopeta Życia

Fot. materiały organizatora

28 września br., w godzinach 14.00-17.00 na bydgoskim Starym Rynku uruchomiony zostanie punkt informacyjny Bydgoskiej Koperty Życia. Na miejscu będzie można pobrać Kopertę, a także uzyskać poradę, jak ją właściwie wypełnić.

Projekt Bydgoska Koperta Życia jest efektem współpracy prezydenta Bydgoszczy z Bydgoską Radą Seniorów oraz Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego. Inicjatywa skierowana jest głównie do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Koperta, w razie zagrożenia życia, ułatwia służbom medycznym podejmowanie właściwej akcji ratunkowej.

Bydgoska Koperta Życia to prosta do wypełnienia karta informacyjna, zawierająca najważniejsze informacje dotyczące: stanu zdrowia, przewlekłych chorób, uczuleń, przyjmowanych leków oraz danych kontaktowych osób które, należy zawiadomić w razie potrzeby. Wypełnioną Kopertę Życia, po weryfikacji lekarza pierwszego kontaktu, umieszcza się w lodówce – czyli charakterystycznym miejscu, które znajduje się w niemal każdym domu.

Przyjdź w najbliższą środę na Stary Rynek i odbierz bezpłatną Bydgoską Kopertę Życia dla siebie lub kogoś z bliskich.

Podobne wpisy

Powiązane treści