Bydgoszcz
3C
Opady
94% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 3 • L 3
-0C
Sob
-2C
Nd
-6C
Pon
-4C
Wt
-4C
Sr
PILNE: Tramwaje ponownie nie kursują ulicą Chodkiewicza. Linie nr 4 i 6 skierowane są do pętli Las Gdański, możliwe są także opóźnienia kursów - podało ZDMiKP.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoska Koperta życia. Odbierzesz ją we środę
Koperta życia
27.09.2016 | 08:25

Bydgoska Koperta życia. Odbierzesz ją we środę

Taka koperta powinn być w domu każdej starszej osoby.

Na zdjęciu: Bydgoska Kopeta Życia

Fot. materiały organizatora

28 września br., w godzinach 14.00-17.00 na bydgoskim Starym Rynku uruchomiony zostanie punkt informacyjny Bydgoskiej Koperty Życia. Na miejscu będzie można pobrać Kopertę, a także uzyskać poradę, jak ją właściwie wypełnić.

Projekt Bydgoska Koperta Życia jest efektem współpracy prezydenta Bydgoszczy z Bydgoską Radą Seniorów oraz Wojewódzką Stacją Pogotowia Ratunkowego. Inicjatywa skierowana jest głównie do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Koperta, w razie zagrożenia życia, ułatwia służbom medycznym podejmowanie właściwej akcji ratunkowej.

Bydgoska Koperta Życia to prosta do wypełnienia karta informacyjna, zawierająca najważniejsze informacje dotyczące: stanu zdrowia, przewlekłych chorób, uczuleń, przyjmowanych leków oraz danych kontaktowych osób które, należy zawiadomić w razie potrzeby. Wypełnioną Kopertę Życia, po weryfikacji lekarza pierwszego kontaktu, umieszcza się w lodówce – czyli charakterystycznym miejscu, które znajduje się w niemal każdym domu.

Przyjdź w najbliższą środę na Stary Rynek i odbierz bezpłatną Bydgoską Kopertę Życia dla siebie lub kogoś z bliskich.

Podobne wpisy

Powiązane treści