Bydgoszcz
19C
Burze
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 19 • L 19
19C
Sob
25C
Nd
23C
Pon
26C
Wt
30C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWydarzeniaBydgoska spalarnia otwarta dla wszystkich. Już w ten weekend
30.08.2016 Bydgoszcz . Zaklad Termicznego Przeksztalcania Odpadow Komunalnych . Spalarnia Smieci - Pro Natura . 
Fot. Tymon Markowski

Bydgoska spalarnia otwarta dla wszystkich. Już w ten weekend (24.09)

Podczas sobotnich odwiedzin będzie można m.in. zapoznać się z najważniejszymi elementami instalacji na terenie ZTPOK.

Na zdjęciu: Bydgoska spalarnia znajduje się na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego.

Fot. materiały prasowe

Już w tę sobotę, 24 września, każda chętna osoba będzie mogła zobaczyć, jak pracuje bydgoska spalarnia. Drzwi otwarte rozpoczną się o godz. 10:00 i potrwają 4 godziny.

Wydarzenie organizuje spółka ProNatura, która zarządza tym miejscem znajdującym się przy ul. Ernsta Petersona 22 w Bydgoszczy (teren Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego). Osoby, które przyjadą na drzwi otwarte zostaną podzielone na grupy. Na teren ZTPOK będą wchodzić pod opieką przewodnika, który zaprezentuje im najważniejsze elementy instalacji. Uczestnicy zobaczą m.in. centralną dyspozytornię, pomieszczenia techniczne oraz tzw. bunkier na odpady. Zwiedzanie będzie darmowe. Na gości będą czekać również inne atrakcje. Będzie można m.in. wsiąść do nowoczesnej śmieciarki i zobaczyć dokładnie odwzorowane makiety ekoelektrociepłowni.

Ponadto w budynku administracyjnym będzie można zobaczyć wystawę prac przedszkolaków, które zostały przesłane w ramach konkursu „Moja Czysta Bydgoszcz”. W sobotę odbędzie się wręczenie nagród dla twórców najlepszych prac.

Powiązane treści