Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 6 • L 6
5C
Nd
8C
Pon
9C
Wt
15C
Sr
18C
Czw
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBydgoski Budżet Obywatelski – ostatnia szansa na zgłoszenia!
plac_zabaw
04.07.2016 | 13:20

Bydgoski Budżet Obywatelski – ostatnia szansa na zgłoszenia!

Urząd miasta jeszcze przez niespełna 36 godzin czeka na propozycje dotyczące inwestycji osiedlowych realizowanych z budżetu obywatelskiego.

Na zdjęciu: Dzięki BBO na osiedlach powstało wiele wielofunkcyjnych placów zabaw.

Fot. archiwum

We wtorek tuż przed północą upływa termin składania propozycji inwestycji w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego na 2017 rok. Pomysły można składać zarówno drogą tradycyjną, jak i elektronicznie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Bydgoski Budżet Obywatelski na rok 2017. Co się zmienia?

To ostatnia okazja, aby nasza koncepcja miejskiej inwestycji została poddana weryfikacji urzędników i rad osiedli, a następnie pod głosowanie mieszkańców. Każda osoba może zgłosić maksymalnie trzy projekty, głosować – tylko na jeden (choć także poza miejscem zamieszkania).

Jak złożyć propozycję? Można skorzystać z aplikacji internetowej dostępnej na stronie www.budzet.um.bydgoszcz.pl lub z drogi tradycyjnej – wypełnienia formularza i złożenia go w urnach w placówkach miejskich – szkołach, młodzieżowych domach kultury czy biura meldunkowych. Możliwe jest także przesłanie dokumentu na adres bydgoskiego ratusza (koniecznie z dopiskiem „Bydgoski Budżet Obywatelski; decyduje data stempla pocztowego). Szczegółowych informacji dostarcza także witryna www.bdgbo.pl.

Od 5 lipca do 9 września opinie w sprawie propozycji mieszkańców wydadzą rady osiedli. Trwa już weryfikacja dotychczas zgłoszonych projektów przez urzędników magistratu. Jej termin graniczny wyznaczono na 16 września. Głosowanie nad BBO rozpocznie się w październiku, a jego ostateczne wyniki mamy poznać 9 grudnia, tuż przed sesją budżetową rady miasta.

Powiązane treści