Bydgoszcz
18C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 18 • L 18
25C
Sob
22C
Nd
24C
Pon
23C
Wt
23C
Sr
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITERankingi i ciekawostkiBydgoski Dworzec PKP na planszy specjalnej edycji Monopoly
PRL_Monopoly_3DLidwrap_01_02_2016
18.05.2016 | 13:40

Bydgoski Dworzec PKP na planszy specjalnej edycji Monopoly

Na zdjęciu: Tak wygląda opakowanie limitowanej edycji gry.

Fot. materiały prasowe

Dworzec PKP Bydgoszcz Główna to jeden z obiektów zaliczonych do grona ikon PRL-u. Jest on jednym z 20 punktów, które zostały umieszczone na planszy najnowszej gry Monopoly PRL. 

Twórcy gry zwrócili uwagę na to, że dworzec był bardzo nowoczesnym budynkiem w okresie PRL-u. Przyczyniła się do tego gruntowna przebudowa obiektu polegająca przede wszystkim na przeszkleniu elewacji frontowej. Pojawił się również nowy zegar świetlny i czytelne planszy z godzinami odjazdów i przyjazdów. Oprócz tego na sąsiednich budynkach wyświetlały się neonowe napisy t.j: Witamy w Bydgoszczy, Piękno Ziemi Bydgoskiej. Stanowiły one dodatkową atrakcję oraz sprawiały, że bydgoski dworzec cieszył się jeszcze większą popularnością.

Oprócz Bydgoszczy, na planszy są również inne polskie miasta. Nie brakuje kultowych obiektów PRL-u wśród których są m.in. Klub Maxim w Gdyni, plaża w Międzyzdrojach oraz Hotel Kasprowy w Zakopanem. Do stylistyki tamtej epoki nawiązywać będą nazwy pól t.j. „Robisz zakupy w Pewexie” lub „Cukiernia Słodka Dziurka” oraz oprawa graficzna.

Grę przywołującą wspomnienia o ważnym okresie w historii Polski wydała firma Winning Moves. Monopoly PRL będzie można kupić m.in. w salonach Empik i sklepie internetowym Pewex. Sprzedaż rozpocznie się 25 maja.

Powiązane treści