Bydgoszcz
1C
Słonecznie
47% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 1 • L 1
1C
Czw
2C
Pt
4C
Sob
6C
Nd
7C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoski Festiwal Nauki. Ruszyły zapisy
bakcyl
25.04.2016 | 10:38

Bydgoski Festiwal Nauki. Ruszyły zapisy

W maju w Bydgoszczy odbędzie się jedno z największych wydarzeń promujących naukę.

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie

Fot.

Co kryją archiwa IPN, jak stać się Herosem oszczędzania, jak pokonać lęk przed wodą – to tylko jedne z wielu tematyk, jakie zostaną poruszone w trakcie trwania Bydgoskiego Festiwalu Nauki. W ciągu 4 dni odbędą się bezpłatne zajęcia dla osób w każdym wieku. 

Impreza zaplanowana jest na drugą połowę maja (18-21.05). Wydarzenie ma udowodnić wszystkim, że nauka nie jest nudna. Każdego dnia odbędą się m.in. warsztaty, gry, wykłady, pokazy z niemal każdej dziedziny wiedzy. Zajęcia podzielone są na konkretne ścieżki: humanistyczną, przyrodniczą, społeczną, nauk ścisłych, artystyczną, techniczną, medyczną i nauk o zdrowiu.

Spotkanie poprowadzą przedstawiciele bydgoskich instytucji, pracownicy szkół i uczelni, studenci oraz osoby prywatne. Organizatorzy Bydgoskiego Festiwalu Nauki to środowisko akademickie i środowiska pozauczelniane, m.in. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa, a także biblioteki, instytucje kultury, straż pożarna, policja oraz firmy prywatne, stowarzyszenia i fundacje.

Bydgoski Festiwal Nauki to impreza popularnonaukowa, której celem jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja najważniejszych osiągnięć naukowych i technicznych wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu oraz rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Wydarzenie organizowane jest od 2010 roku.

Dokładny program imprezy znajduje się na stronie internetowej: www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl Na każde zajęcia obowiązują zapisy, które rozpoczęły się już dzisiaj rano. Dokonać ich można za pośrednictwem podanej już strony. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail