Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 12 • L 12
16C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
19C
Wt
18C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoski Festiwal Nauki. Ruszyły zapisy
bakcyl
25.04.2016 | 10:38

Bydgoski Festiwal Nauki. Ruszyły zapisy

Na zdjęciu: Fragment plakatu promującego wydarzenie

Fot.

Co kryją archiwa IPN, jak stać się Herosem oszczędzania, jak pokonać lęk przed wodą – to tylko jedne z wielu tematyk, jakie zostaną poruszone w trakcie trwania Bydgoskiego Festiwalu Nauki. W ciągu 4 dni odbędą się bezpłatne zajęcia dla osób w każdym wieku. 

Impreza zaplanowana jest na drugą połowę maja (18-21.05). Wydarzenie ma udowodnić wszystkim, że nauka nie jest nudna. Każdego dnia odbędą się m.in. warsztaty, gry, wykłady, pokazy z niemal każdej dziedziny wiedzy. Zajęcia podzielone są na konkretne ścieżki: humanistyczną, przyrodniczą, społeczną, nauk ścisłych, artystyczną, techniczną, medyczną i nauk o zdrowiu.

Spotkanie poprowadzą przedstawiciele bydgoskich instytucji, pracownicy szkół i uczelni, studenci oraz osoby prywatne. Organizatorzy Bydgoskiego Festiwalu Nauki to środowisko akademickie i środowiska pozauczelniane, m.in. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy, Wyższa Szkoła Gospodarki, Collegium Medicum UMK oraz Bydgoska Szkoła Wyższa, a także biblioteki, instytucje kultury, straż pożarna, policja oraz firmy prywatne, stowarzyszenia i fundacje.

Bydgoski Festiwal Nauki to impreza popularnonaukowa, której celem jest popularyzacja nauki, kultury i sztuki, promocja najważniejszych osiągnięć naukowych i technicznych wśród mieszkańców Bydgoszczy i regionu oraz rozbudzenie zainteresowań szeroko rozumianą kulturą i sztuką. Wydarzenie organizowane jest od 2010 roku.

Dokładny program imprezy znajduje się na stronie internetowej: www.festiwalnauki.bydgoszcz.pl Na każde zajęcia obowiązują zapisy, które rozpoczęły się już dzisiaj rano. Dokonać ich można za pośrednictwem podanej już strony. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”.

Powiązane treści