Bydgoszcz
26C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 5km/h NE
H 26 • L 26
18C
Wt
22C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
24C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoski fotoreporter wśród najlepszych. Wywalczył dwie nagrody
tymon_markowski_dziewczynki
19.04.2016 | 13:57

Bydgoski fotoreporter wśród najlepszych. Wywalczył dwie nagrody

Tymon Markowski został wyróżniony podczas BZ WBK Press Foto 2016.

Na zdjęciu: Jedna z nagrodzonych prac - Zespół Taneczny Krasnale przed wyjściem na scenę podczas "Tanecznych Miraży" w bydgoskim Pałacu Młodzieży.

Fot. Tymon Markowski

Bydgoszczanin Tymon Markowski otrzymał dwie nagrody podczas tegorocznej edycji konkursu BZ WBK Press Foto. – Te nagrody potwierdzają, że dobrze przepracowałem miniony rok – mówi sam zainteresowany.

Markowski został wyróżniony w dwóch kategoriach: „Kultura i Sztuka”, w której wywalczył pierwszą nagrodę w zestawieniu zdjęć pojedynczych oraz „Życie Codzienne” (druga nagroda, także zdjęcie pojedyncze). Obie fotografie (jedną prezentujemy powyżej, drugą – poniżej) zostały wykonane w 2015 roku w Bydgoszczy. – Poruszają moją ulubioną tematykę, czyli życie codzienne miasta i działalność człowieka – opisuje wyróżniony fotograf.

Zdjęcie grupy dziewczynek nagrodzone w kategorii „Kultura i Sztuka” przedstawia Zespół Taneczny Krasnale, który zaprezentował się publiczności Pałacu Młodzieży podczas marcowego konkursu „Taneczne Miraże”. Z kolei Batman z drugiej fotografii to pracownik firmy Everest, która zajmuje się myciem okiem w wysokich budynkach. Podczas prac prowadzonych na terenie Szpitala im. dr. Jurasza alpiniści przyjechali do chorych dzieci w strojach superbohaterów.

tymon_markowski_batman

Więcej prac Tymona Markowskiego można znaleźć na prowadzonym przez niego fotoblogu na www.tymonmarkowski.com.

Powiązane treści