Bydgoszcz
22C
Niebo częściowo zachmurzone
64% wilgotność
Wiatr: 9km/h WSW
H 22 • L 22
14C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
22C
Czw
23C
Pt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoski Klaster Przemysłowy wyróżniony przez Ministerstwo Rozwoju
Bydgoski Klaster Przemysłowy
29.10.2016 | 10:53

Bydgoski Klaster Przemysłowy wyróżniony przez Ministerstwo Rozwoju

Na zdjęciu: Prezes BKP Katarzyna Meger odbiera gratulację z rąk wiceminister rozwoju Jadwigi Emilewicz.

Fot. klaster.bydgoszcz.pl

Krajowy Klaster Kluczowy to klaster o istotnym znaczeniu dla gospodarki Polski oraz wysokiej konkurencyjności międzynarodowej. Bydgoski klaster jest jedynym klastrem w województwie kujawsko-pomorskim, który uzyskał ten prestiżowy status i jednym z zaledwie 16 takich klastrów w Polsce.

We wtorek w Ministerstwie Rozwoju odbyła się oficjalna gala, podczas której wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz wręczała nominację wyróżnionym klastrom. Wybór Krajowych Klastrów Kluczowych dokonywany jest w ramach otwartego konkursu, którego organizatorem jest Ministerstwo Rozwoju we współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, którego celem jest wyłonienie najlepszych, najbardziej perspektywicznych i rozwiniętych klastrów w Polsce. – Klastry będąc platformą współpracy oraz wymiany doświadczeń tworzą ekosystem, który przyczynia się do rozwoju konkurencyjności gospodarki – podkreślała wiceminister Emilewicz.

Bydgoski Klaster Przemysłowy to jeden z najstarszych klastrów w Polsce, powstał w 2006 r. – Przedsiębiorstwa zrzeszone w Klastrze oferują wysokiej jakości formy wtryskowe i inne narzędzia do przetwórstwa, jak również zajmują się produkcją wyrobów z tworzyw sztucznych dla szeregu branż, m.in. AGD, spożywczej, medycznej, samochodowej, kosmetycznej, opakowaniowej itp. Członkowie Klastra współpracują z najbardziej znanymi koncernami na Świecie: AUDI, VW, Avon, L’Oreal, ALGIDA, IKEA, HENKEL czy Revell. Okazją do bliższego poznania branży i jej specyfiki będą organizowane przez Klaster wspólnie z Targami w Krakowie sp. z o.o. Międzynarodowe Targi Kooperacyjne Przemysłu Narzędziowo-Przetwórczego INNOFORM, które odbędą się w Bydgoszczy w kwietniu 2017 roku – powiedziała Katarzyna Meger – prezes zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

Ten sukces to nie tylko prestiż, ale również nowe możliwości dla członków bydgoskiego klastra – m.in. udział w konkursach dedykowanych wyłącznie dla Krajowych Klasterów Kluczowych oraz dodatkowe punkty dla członków w konkursach na działania B+R w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Certyfikat ułatwi również nawiązywanie nowych kontaktów z partnerami z branży narzędziowo-przetwórczej w kraju i za granicą, realizację kolejnych wspólnych projektów, a także dodatkową promocję.

Powiązane treści