Bydgoszcz
9C
Słonecznie
39% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNE
H 9 • L 9
8C
Pon
10C
Wt
14C
Sr
14C
Czw
17C
Pt
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBydgoski parlamentarzysta: PiS uchwalił skok na pieniądze
Jan Rulewski
17.12.2016 | 07:25

Bydgoski parlamentarzysta: PiS uchwalił skok na pieniądze

Jan Rulewski w ostrych słowach wypowiedział się na temat piątkowych wydarzeń w Sejmie.

Na zdjęciu: Jan Rulewski sprzeciwia się uchwaleniu budżetu państwa.

Fot. ST/archiwum

W piątek wieczorem Sejm RP uchwalił budżet na 2017 rok, jednak nie obyło się bez kontrowersji. Wydarzenia z Warszawy ostro skomentował bydgoski senator.

Po wykluczeniu z piątkowych obrad posła PO Michała Szczerby opozycja zajęła mównicę i zablokowała obrady. Ostatecznie marszałek Marek Kuchciński przeniósł je do Sali Kolumnowej, a tam parlamentarzyści – w okrojonym składzie i poprzez podniesienie ręki – uchwalili budżet na 2017 rok.

Zdaniem polityków opozycji działania rządzącej partii były nielegalne. Po godzinie 22 senator Jan Rulewski napisał na swoim profilu: – „Ferajna z Nowogrodzkiej zebrała się i uchwaliła skok na pieniądze”. W innym poście wydał komunikat, w którym stwierdził, że „bunt posłów wynika z naruszenia przez władze procedur demokracji”, a sejm nie powinien uchwalić budżetu, gdyż „nie istnieje możliwość identyfikacji parlamentarzystów, prezydium obrad ani system zliczający”.

Zgodnie z założeniami budżetu, który został uchwalony w piątek wieczorem dochody mają wynieść ponad 325 mld zł, a wydatki – ponad 384 mld zł. Maksymalny poziom deficytu nie przekroczy 59 mld 345 mln 500 tys. zł.

Powiązane treści