Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
75% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 0 • L 0
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
4C
Sob
8C
Nd
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoski Plastyk wyróżniony przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego
Zespół Szkół Plastycznych - LG (4)
06.04.2016 | 14:20

Bydgoski Plastyk wyróżniony przez marszałka województwa kujawsko-pomorskiego

Nagrodę wręczono podczas obchodów jubileuszu 70-lecia działalności szkoły.

Na zdjęciu: Zespół Szkoł Plastycznych mieści się w budynku przy ul. Konarskiego 2.

Fot. Leszek Grabowski

To już 70 lat odkąd w Bydgoszczy funkcjonuje Zespół Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego. Podczas obchodów jubileuszu nagrodzono nie tylko poszczególnych nauczycieli, ale również przyznano wyróżnienie całej szkole. 

Placówkę uhonorowano Medalem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis. Ta zaszczytna nagroda została wręczona w uznaniu zasług na rzecz mieszkańców regionu. To właśnie pracownicy i uczniowie Zespołu Szkół Plastycznych im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy co roku tworzą szopkę bożonarodzeniową, którą wszyscy mogą podziwiać przed budynkiem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Obie instytucje współpracują ze sobą od wielu lat.

Przyznane odznaczenie wręczył wicemarszałek województwa Zbigniew Ostrowski w ubiegłą sobotę (2 kwietnia) podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach obchodów jubileuszu istnienia szkoły. W trakcie trwania uroczystości sześcioro nauczycieli bydgoskiego Plastyka otrzymało wyróżnienia za aktywność zawodową i wybitne rezultaty w pracy pedagogicznej. Odbył się również wernisaż prac uczniów.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail