Bydgoszcz
21C
Opady
77% wilgotność
Wiatr: 5km/h ENE
H 21 • L 21
19C
Sr
20C
Czw
22C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoski policjant czujny także po służbie. Zatrzymał pijanego kierowcę
policja-swiecie-wiezienie-kratki-zatrzymanie
10.07.2016 | 10:36

Bydgoski policjant czujny także po służbie. Zatrzymał pijanego kierowcę

Na zdjęciu: Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum / zdjęcie ilustracyjne

Wykorzystał czerwone światło na skrzyżowaniu, wysiadł ze swojego auta i wyciągnął kluczyki z pojazdu kierowcy, którego podejrzewał o jazdę pod wpływem alkoholu – tak wyglądał piątkowy powrót do domu jednego z bydgoskich funkcjonariuszy. Podejrzenie, jak się okazało, było uzasadnione.

Jeden z policjantów pracujących na co dzień w komisariacie na bydgoskim Błoniu wracał w piątek przed godziną dwudziestą do domu. Kierował się ulicą Nad Torem, którą poruszał się także mercedes. – Styl jazdy kierowcy, który poruszał się całą szerokością jezdni, wyraźnie wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu – relacjonuje mł. asp. Piotr Duziak z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjant postanowił więc zareagować. Gdy kierujący mercedesem zatrzymał się na skrzyżowaniu, czekając na zielone światło, mundurowy po służbie wysiadł ze swojego auta, otworzył drzwi pojazdu prowadzonego przez 48-letniego mężczyznę i wyciągnął kluczyki ze stacyjki. Następnie wezwał policyjny patrol, aby sprawdził stan trzeźwości kierowcy. Wynik – dwa promile alkoholu w organizmie.

48-latek natychmiast stracił prawo jazdy. Usłyszał także zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Odpowie za to teraz przed sądem. Za to przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści