Bydgoszcz
23C
Słonecznie
49% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 23 • L 23
19C
Wt
19C
Sr
20C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoski policjant wyróżniony przez prezydenta Dudę. Uratował tonącą kobietę
roland_sobiecki_kmp
22.02.2016 | 16:13

Bydgoski policjant wyróżniony przez prezydenta Dudę. Uratował tonącą kobietę

Na zdjęciu: Asp. Roland Sobiecki (czwarty od lewej) w towarzystwie ministra Mariusza Błaszczaka, który wręczał odznaczenia.

Fot. mat. prasowe KWP Bydgoszcz

Aspirant Roland Sobiecki z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy został jednym z dwóch kujawsko-pomorskich funkcjonariuszy uhonorowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Zasługi za Dzielność. Zarówno on, jak i brodniczanin sierż. szt. Daniel Krzyżanowski zapobiegli tragediom w akwenach na terenie regionu.

Sobiecki wspólnie z mł. asp. Krzysztofem Bochenkiem interweniowali kilka miesięcy temu w Chmielnikach. W nocy z 5 na 6 czerwca policjanci zostali zaalarmowani o próbie samobójczej kobiety, która miała wskoczyć do Jeziora Jezuickiego. Sobiecki wyciągnął niedoszłą samobójczynię z wody. – Kobieta nie oddychała, więc policjanci przeprowadzili, z sukcesem, reanimację – wyjaśnia Kamila Ogonowska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Kobieta trafiła następnie pod opiekę lekarzy.

Po kilku miesiącach od tego zdarzenia asp. Roland Sobiecki otrzymał z rąk ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka Krzyż Zasługi za Dzielność nadany przez prezydenta Dudę. Identyczne wyróżnienie trafiło do sierż. szt. Krzyżanowskiego, który w sierpniu wyciągnął z Drwęcy 44-latka.

Powiązane treści