Bydgoszcz
18C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 18 • L 18
18C
Wt
21C
Sr
27C
Czw
19C
Pt
16C
Sob
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoski poseł pisze do ministra. Czy marszałek blokuje dostęp do informacji?
Paweł Skutecki
16.12.2015 | 09:08

Bydgoski poseł pisze do ministra. Czy marszałek blokuje dostęp do informacji?

Na zdjęciu: Poseł Paweł Skutecki z ruchu Kukiz'15.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

– Otrzymuję sygnały, że nie wszystkie wszystkie dokumenty samorządu województwa kujawsko-pomorskiego trafiają do Biuletynu Informacji Publicznej. Proszę o podjęcie interwencji w możliwym przez prawo zakresie – apeluje do ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka poseł Kukiz’15 Paweł Skutecki.

Zdaniem Skuteckiego, w BIP-ie urzędu marszałkowskiego występują spore zaległości – data ostatniej publikacji uchwały zarządu województwa przypada na 18 listopada. „Tymczasem z uzyskanych przeze mnie informacji wynika, iż od tego czasu przyjęto kilka dokumentów, które podlegają obowiązkowej publikacji” – pisze do ministra Błaszczaka Skutecki. Jak podkreśla, na brak dokumentów bądź załączników („będących głównym nośnikiem prawodawczym uchwał”) skarżą się samorządowcy zarówno szczebla powiatowego, jak i gminnego. „Taki sposób obiegu informacji utrudnia ich pracę” – podnosi bydgoski poseł.

Skutecki apeluje do Mariusza Błaszczaka, aby podjął interwencję w tej sprawie. „Postępowanie samorządu województwa musi stać się transparentne i w skuteczny sposób realizować prawnie sankcjonowany dostęp do informacji publicznej” – podsumowuje swój wniosek poseł Kukiz’15.

Powiązane treści