Bydgoszcz
10C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 1km/h SSE
H 10 • L 10
15C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
19C
Sob
17C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBydgoski projekt z wyróżnieniem. Inwestycje – w trakcie konsultacji
wyspa_młyńska_panel_niepełnosprawni_SG
16.05.2017 | 12:43

Bydgoski projekt z wyróżnieniem. Inwestycje – w trakcie konsultacji

Na zdjęciu: Tablica interaktywna na Wyspie Młyńskiej cieszyła się poparciem internautów.

Fot. Stanisław Gazda

W miniony weekend w Fordonie zagościł Miejski Punkt Konsultacyjny. Miasto zapowiada kolejne spotkania dla mieszkańców oraz odbiera nagrody za poprzednie inwestycje.

Gala podsumowująca III edycję konkursu  „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”  odbyła się w piątek w Katowicach. Bydgoska inwestycja – interaktywna tablica dla niewidomych – została wyróżniona w głosowaniu internautów.

Inwestycja kosztująca ponad 50 tysięcy złotych została zrealizowana ze środków budżetu obywatelskiego. Zawiera informacje przekazane systemem Braille’a oraz udźwiękowienie z opisem zabytków znajdujących się na Wyspie Młyńskiej. Zasilana jest ogniwami fotowoltaicznymi.  Oprócz Bydgoszczy wyróżnione zostały też Kórnik, Nowy Targ, Jarosław, Łódź i Pabianice.

Obecnie trwa zgłaszanie projektów do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Do 26 maja miasto konsultuje też zagospodarowanie północnej skarpy w Fordonie. W minioną sobotę ankiety w tej sprawie można było wypełnić w pierwszym Mobilnym Punkcie Konsultacyjnym, który pojawił się  w największej dzielnicy miasta. 24 maja w Zespole Szkół przy ul. Krommera odbędą się także warsztaty dla zainteresowanych tematem. Do 29 maja trwają zaś konsultacje ws. terenów nadrzecznych, a kolejny konsultacyjny namiot pojawi się w ostatnią sobotę maja na Wyspie Młyńskiej.

Powiązane treści