Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
77% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 20 • L 20
22C
Nd
19C
Pon
20C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBydgoski projekt z wyróżnieniem. Inwestycje – w trakcie konsultacji
wyspa_młyńska_panel_niepełnosprawni_SG
16.05.2017 | 12:43

Bydgoski projekt z wyróżnieniem. Inwestycje – w trakcie konsultacji

Na zdjęciu: Tablica interaktywna na Wyspie Młyńskiej cieszyła się poparciem internautów.

Fot. Stanisław Gazda

W miniony weekend w Fordonie zagościł Miejski Punkt Konsultacyjny. Miasto zapowiada kolejne spotkania dla mieszkańców oraz odbiera nagrody za poprzednie inwestycje.

Gala podsumowująca III edycję konkursu  „Mieszkam tu! – Mądre pomysły na mądre miasto”  odbyła się w piątek w Katowicach. Bydgoska inwestycja – interaktywna tablica dla niewidomych – została wyróżniona w głosowaniu internautów.

Inwestycja kosztująca ponad 50 tysięcy złotych została zrealizowana ze środków budżetu obywatelskiego. Zawiera informacje przekazane systemem Braille’a oraz udźwiękowienie z opisem zabytków znajdujących się na Wyspie Młyńskiej. Zasilana jest ogniwami fotowoltaicznymi.  Oprócz Bydgoszczy wyróżnione zostały też Kórnik, Nowy Targ, Jarosław, Łódź i Pabianice.

Obecnie trwa zgłaszanie projektów do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego. Do 26 maja miasto konsultuje też zagospodarowanie północnej skarpy w Fordonie. W minioną sobotę ankiety w tej sprawie można było wypełnić w pierwszym Mobilnym Punkcie Konsultacyjnym, który pojawił się  w największej dzielnicy miasta. 24 maja w Zespole Szkół przy ul. Krommera odbędą się także warsztaty dla zainteresowanych tematem. Do 29 maja trwają zaś konsultacje ws. terenów nadrzecznych, a kolejny konsultacyjny namiot pojawi się w ostatnią sobotę maja na Wyspie Młyńskiej.

Powiązane treści