Bydgoszcz
21C
Słonecznie
83% wilgotność
Wiatr: 5km/h NW
H 21 • L 21
22C
Sr
21C
Czw
23C
Pt
26C
Sob
23C
Nd
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoski Rower Aglomeracyjny rozpocznie sezon później. Wszystko przez ujemne temperatury
rower_miejski_BRA_SG
28.02.2018 | 20:36

Bydgoski Rower Aglomeracyjny rozpocznie sezon później. Wszystko przez ujemne temperatury

Bydgoski Rower Aglomeracyjny będzie liczył 51 stacji.

Na zdjęciu: Sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego ruszy w drugiej połowie marca.

Fot. Stanisław Gazda

Ujemne temperatury sprawiły, że trzeba było przesunąć rozpoczęcie kolejnego sezonu działania Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Ruszy on w drugiej połowie marca.

Przed tegorocznym sezonem było sporo emocji, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór operatora. Przypomnijmy, że w przetargu najkorzystniejszą ofertę złożyło warszawskie konsorcjum firm Kabit i MegaSonic, które miało Bydgoski Rower Aglomeracyjny obsługiwać w latach 2018-2020. Później okazało się jednak, iż triumfator przetargu sensacyjnie wycofał się z obsługi BRA. Stąd też ratusz zdecydował się zawrzeć umowę z BikeU.

System BRA budujemy dla mieszkańców Bydgoszczy nie na jeden sezon ani miesiąc marzec, ale na najbliższe trzy lata funkcjonowania systemu – pisze Marcin Jeż, dyrektor ds. inwestycji BikeU. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w tym roku do dyspozycji mieszkańców będzie 51 stacji roweru, z czego aż 12 będzie zlokalizowanych w Fordonie. To nie jedyna zmiana, bo jak się okazuje aż 40% jednośladów będzie miało wał napędowy zamiast łańcucha. Operator będzie kontynuował umowę z firmami Atos i IKEA.

Sezon Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego ruszy w drugiej połowie marca. – Poprawne testy elektroniczne i rozprowadzanie okablowania stacji przy tak niskich temperaturach są niemożliwe, a wręcz mogą mieć później niekorzystny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie całego systemu – zaznacza dyrektor Jeż. I zaznacza, że bardzo niskie temperatury nie pomagają w pracach nad montowaniem kolejnych stacji roweru. – Bydgoszcz jest jednym z miast, w których firma obsługuje rower aglomeracyjny – jesteśmy rozpoznawalną marką, walczymy o kolejne rynki. Nie ma mowy o tym, aby oddać system mieszkańcom Bydgoszczy bez przeprowadzenia wszystkich niezbędnych testów – dodaje Marcin Jeż. Wierzy w to, że w grodzie nad Brdą będą bite kolejne rekordy popularności BRA, który funkcjonuje w mieście od 2015 roku.

Powiązane treści