Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 20
20C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoski Rower Aglomeracyjny trafił do Fordonu. Ma już 37 stacji
Bydgoski Rower Aglomeracyjny IKEA
04.11.2015 | 14:19

Bydgoski Rower Aglomeracyjny trafił do Fordonu. Ma już 37 stacji

Na zdjęciu: Nowa stacja BRA stanęła na ulicy Skandynawskiej.

Fot. mat. prasowe

W środę uruchomiona została pierwsza w Fordonie, druga – przygotowana na zasadach komercyjnych, a łącznie – 37 stacja Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego. Na skorzystanie z niej miłośnicy jednośladów mają jednak stosunkowo niewiele czasu.

Nowe rowery można znaleźć tuż przy wejściu do otwartego latem marketu szwedzkiej sieci Ikea przy ulicy Skandynawskiej. To trzeci – po mieście i Atosie – podmiot, który zdecydował się na postawienie własnej wypożyczalni rowerów wpiętej do systemu BRA. Do dyspozycji użytkowników jest sześć rowerów. Stacja jest ponadto pierwszą w Bydgoszczy, która znalazła się pod dachem.

Użytkownicy mogą wypożyczać rowery do końca listopada. Wówczas cały sprzęt – jak zapewnia wdrażająca system wypożyczalni firma BikeU – czeka gruntowny przegląd. Powrót miejskich jednośladów planowany jest na początek marca przyszłego roku. Aktualnie flota BRA liczy już 364 rowery. Planowane są także kolejne stacje. Jakie – tego BikeU na razie nie zdradza.

Powiązane treści