Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 16 • L 16
20C
Nd
16C
Pon
23C
Wt
25C
Sr
30C
Czw
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoski tramwaj wodny wróci na trasy. Już w tym miesiącu
tramwaj_wodny_Słoneczny_Młyn_sg
03.04.2017 | 14:06

Bydgoski tramwaj wodny wróci na trasy. Już w tym miesiącu

Na zdjęciu: Przystanek bydgoskiego tramwaju wodnego przy hotelu Słoneczny Młyn.

Fot. archiwum

W ostatni weekend września ma rozpocząć się tegoroczny sezon bydgoskiego tramwaju wodnego. Na samym początku ruszą dwie z trzech tras. 

Od tego miesiąca, aż do połowy września, bydgoszczanie oraz turyści będą mogli korzystać z dwóch tras: Słonecznej i Staromiejskiej. Te linie obsługiwać będą statki o napędzie elektrycznym. Rejsy odbywać się będą we wszystkie dni tygodnia, a w każdym z nich jednorazowo będzie mogło uczestniczyć 28 pasażerów. O cztery osoby mniej będą mogły wejść na pokład zabytkowej jednostki MS Bydgoszczy, która będzie obsługiwać rejsy trasą Wschodnią prowadzącą od Rybiego Rynku do Brdyujścia. Kursy tą linią rozpoczną się w lipcu i potrwają do końca sierpnia. Skorzystać z nich będzie można tylko w piątki, soboty, niedziele oraz święta.

Biletu na przejazd bydgoskim tramwajem wodnym będzie można kupić bezpośrednio przed rejsem u kapitana jednostki pływającej. W przypadku trasy Słonecznej i Staromiejskiej bilet normalny kosztuje 5 zł, a ulgowy 2,5 zł. Nieco więcej kosztuje rejs trasą Wschodnią. Za bilet normalny zapłacimy 8 zł, a za ulgowy o połowę mniej, czyli dokładnie 4 zł.

Każdego roku obserwujemy wzrost zainteresowania i padają nowe rekordy przewiezionych podczas rejsów pasażerów. Ufamy, że ten rok będzie równie udany – mówią przedstawiciele ZDMiKP w Bydgoszczy.

Usługi przewozowe na liniach tramwaju wodnego świadczyć będzie Żegluga Bydgoska. Koszt realizacji tego zadania to prawie 600 tysięcy złotych.

Powiązane treści