Bydgoszcz
-5C
85% wilgotność
Wiatr: 4km/h SE
H -5 • L -5
-9C
Sr
-8C
Czw
-8C
Pt
-7C
Sob
-8C
Nd
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoskie akcenty w składzie kadry siatkarzy na Ligę Narodów
siatkówka, Łuczniczka Bydgoszcz - Effector Kielce - JG (9)
26.04.2018 | 10:35

Bydgoskie akcenty w składzie kadry siatkarzy na Ligę Narodów

Siatkarze przygotowują się do sezonu reprezentacyjnego.

Na zdjęciu: Wśród powołanych zawodników jest m.in. środkowy Jan Nowakowski (blokuje atak), który w ubiegłym sezonie grał w Łuczniczce.

Fot. Archiwum

Dwudziestu sześciu siatkarzy powołał trener reprezentacji Polski Vital Heynen na rozpoczynający się w połowie maja sezon kadrowy.

Wśród powołanych zawodników są byli gracze bydgoskiej Łuczniczki. Mowa o atakującym Dawidzie Konarskim (w tym sezonie gra on w tureckim Ziraat Bankasi Ankara), środkowym Janie Nowakowskim (Onico Warszawa) i libero Michale Żurku (Indykpol AZS Olsztyn).

Trener Heynen dokonał także rewolucji w sztabie szkoleniowym. Znaleźli się w nim Paweł Woicki (były zawodnik Łuczniczki ma w kadrze pracować z rozgrywającymi) oraz Robert Kaźmierczak, który będzie pełnić funkcję statystyka.

Kadrowicze sezon rozpoczną w połowie maja, natomiast część z nich na początku miesiąca przejdzie szczegółowe badania lekarskie. Biało-czerwoni zagrają przed własną publicznością dwa turnieje Ligi Narodów – jeden z nich w Katowicach i Krakowie (25-27.05), a drugi w Łodzi (1-3 czerwca).

Powiązane treści