Bydgoszcz
19C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h WNW
H 19 • L 19
23C
Pt
22C
Sob
24C
Nd
20C
Pon
24C
Wt
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoskie akcenty w składzie kadry siatkarzy na Ligę Narodów
siatkówka, Łuczniczka Bydgoszcz - Effector Kielce - JG (9)
26.04.2018 | 10:35

Bydgoskie akcenty w składzie kadry siatkarzy na Ligę Narodów

Siatkarze przygotowują się do sezonu reprezentacyjnego.

Na zdjęciu: Wśród powołanych zawodników jest m.in. środkowy Jan Nowakowski (blokuje atak), który w ubiegłym sezonie grał w Łuczniczce.

Fot. Archiwum

Dwudziestu sześciu siatkarzy powołał trener reprezentacji Polski Vital Heynen na rozpoczynający się w połowie maja sezon kadrowy.

Wśród powołanych zawodników są byli gracze bydgoskiej Łuczniczki. Mowa o atakującym Dawidzie Konarskim (w tym sezonie gra on w tureckim Ziraat Bankasi Ankara), środkowym Janie Nowakowskim (Onico Warszawa) i libero Michale Żurku (Indykpol AZS Olsztyn).

Trener Heynen dokonał także rewolucji w sztabie szkoleniowym. Znaleźli się w nim Paweł Woicki (były zawodnik Łuczniczki ma w kadrze pracować z rozgrywającymi) oraz Robert Kaźmierczak, który będzie pełnić funkcję statystyka.

Kadrowicze sezon rozpoczną w połowie maja, natomiast część z nich na początku miesiąca przejdzie szczegółowe badania lekarskie. Biało-czerwoni zagrają przed własną publicznością dwa turnieje Ligi Narodów – jeden z nich w Katowicach i Krakowie (25-27.05), a drugi w Łodzi (1-3 czerwca).

Powiązane treści