Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 11 • L 11
15C
Sr
14C
Czw
15C
Pt
14C
Sob
14C
Nd
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoskie Centrum Onkologii nagrodzone! Za podejście do aktywnych zawodowo pacjentów
Bdg_CentrumOnkologii_7_5-2015
21.08.2017 | 14:50

Bydgoskie Centrum Onkologii nagrodzone! Za podejście do aktywnych zawodowo pacjentów

Na zdjęciu: Z pomocy centrum korzystają osoby w różnym wieku.

Fot. wikipedia (wolny dostęp)

Godło „Szpital Przyjazny” to kolejne wyróżnienie, które przyznano Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy. Wyróżnienie przyznano za dobre podejście do osób, które pomimo choroby, nie zamierzają rezygnować z pracy zawodowej. 

„Szpital Przyjazny” to inicjatywa realizowana w ramach kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” prowadzonej przez organizacje zrzeszające pracodawców i pacjentów, m.in. Pracodawców RP i Fundację Rak’n Roll oraz Fundację Onkologiczną Alivia. Twórcom projektu przyświeca wiara w to, że dobry i skuteczny proces leczenia można skrócić, tak aby pracujące osoby spędzały jak najmniej czasu w szpitalach i przychodniach.  – Szpital Przyjazny to taki, w którym osoba chorująca przewlekle nie jest postrzegana tylko i wyłącznie jako „pełnoetatowy” pacjent, ale w którym pamięta się także o innych funkcjach społecznych przez nią pełnionych w myśl zasady, że to choroba powinna być podporządkowana życiu, a nie życie chorobie – podkreślają twórcy projektu.

Jak podaje Radio PiK, w sumie nagrodzono 20 placówek. Drugim szpitalem w województwie kujawsko-pomorskim, który nagrodzono tym godłem jest Specjalistyczny Szpital Miejski w Toruniu.

Powiązane treści