Bydgoszcz
21C
Opady
88% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 21 • L 21
17C
Pt
20C
Sob
20C
Nd
19C
Pon
19C
Wt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITERankingi i ciekawostkiBydgoskie fontanny – najpiękniejsze w Polsce? Zdecydują o tym internauci
Fontanna Potop - ST (2)
15.11.2016 | 12:37

Bydgoskie fontanny – najpiękniejsze w Polsce? Zdecydują o tym internauci

Na zdjęciu: Fontanna "Potop" znajduje się w centrum Bydgoszczy.

Fot. ST / archiwum

Które polskie miasto ma najładniejsze fontanny? Takie pytanie swoim czytelnikom zadał Przegląd Komunalny. W organizowanym przez nich plebiscycie uwzględniona została również Bydgoszczy. 

Twórcy rankingu wybrali najdziwniejsze, największe oraz najbardziej kolorowe i pełne uroku obiektu znajdujące się w różnych częściach Polski. Swoje propozycje przesyłały urzędy poszczególnych miast. Na podstawie otrzymanych od nich informacji powstała galeria miejskich fontann. Miasto nad Brdą reprezentowane jest przez dwie fontanny: Potop w parku Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz wodotrysk na skwerze Krzysztofa Komedy przy Filharmonii Pomorskiej, gdzie w okresie wakacyjnym odbywają się specjalne pokazy typu woda-światło-dźwięk.

Głosowanie prowadzone jest za pośrednictwem strony internetowej www.portalkomunalny.pl. Jak na razie Bydgoszcz utrzymuje się na drugim miejscu. Nasze miasto wyprzeda jedynie Kraków. Czy to się zmieni? Przekonamy się 28 listopada, gdy zakończy się internetowe głosowanie.

Powiązane treści