Bydgoszcz
11C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 4km/h WNW
H 11 • L 11
16C
Sob
17C
Nd
20C
Pon
17C
Wt
15C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBydgoskie In Vitro z pozytywną decyzją? „Mamy nieoficjalne informacje”
Michał Stasiński - JW
28.12.2016 | 15:55

Bydgoskie In Vitro z pozytywną decyzją? „Mamy nieoficjalne informacje”

Na zdjęciu: Poseł Michał Stasiński (z lewej) był jedną z osób odpowiedzialnych z projekt Bydgoskie In Vitro.

Fot. Justyna Wróblewska/archiwum

Możliwe, że już wkrótce bydgoszczanie będą mogli skorzystać z dofinansowań metody in vitro. Jak poinformowała Nowoczesna Bydgoszcz, projekt został pozytywnie rozpatrzony przez agencję, do której latem został skierowany.

Udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, że podczas wczorajszego posiedzenia Rada Przejrzystości przy Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w Warszawie wydała pozytywną opinię na temat obywatelskiego projektu – Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – In vitro dla mieszkańców Bydgoszczy w latach 2016-2019 -poinformowała Nowoczesna Bydgoszcz.

Oficjalna decyzja ma zostać opublikowana 20 stycznia. Przypomnijmy, że program autorstwa .Nowoczesnej, stowarzyszenia „Nasz Bocian” oraz profesora Wiesława Szymańskiego został przez radę miasta  skierowany do rozpatrzenia w sierpniu bieżącego roku. Zakłada zarezerwowanie w budżetach miasta do 2019 roku łącznie 3,6 mln zł na wsparcie finansowe dla osób mających skorzystać z metody zapłodnienia in vitro. W Bydgoszczy liczbę niepłodnych mieszkańców miasta ocenia się na nieco ponad 12 tys. osób, a liczbę par mogących  skorzystać z metody in vitro – na 240.

Powiązane treści