Bydgoszcz
26C
Słonecznie
50% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 26 • L 26
19C
Sr
16C
Czw
20C
Pt
19C
Sob
15C
Nd
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBydgoskie In Vitro z pozytywną decyzją? „Mamy nieoficjalne informacje”
Michał Stasiński - JW
28.12.2016 | 15:55

Bydgoskie In Vitro z pozytywną decyzją? „Mamy nieoficjalne informacje”

Na zdjęciu: Poseł Michał Stasiński (z lewej) był jedną z osób odpowiedzialnych z projekt Bydgoskie In Vitro.

Fot. Justyna Wróblewska/archiwum

Możliwe, że już wkrótce bydgoszczanie będą mogli skorzystać z dofinansowań metody in vitro. Jak poinformowała Nowoczesna Bydgoszcz, projekt został pozytywnie rozpatrzony przez agencję, do której latem został skierowany.

Udało się nam nieoficjalnie dowiedzieć, że podczas wczorajszego posiedzenia Rada Przejrzystości przy Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji w Warszawie wydała pozytywną opinię na temat obywatelskiego projektu – Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego – In vitro dla mieszkańców Bydgoszczy w latach 2016-2019 -poinformowała Nowoczesna Bydgoszcz.

Oficjalna decyzja ma zostać opublikowana 20 stycznia. Przypomnijmy, że program autorstwa .Nowoczesnej, stowarzyszenia „Nasz Bocian” oraz profesora Wiesława Szymańskiego został przez radę miasta  skierowany do rozpatrzenia w sierpniu bieżącego roku. Zakłada zarezerwowanie w budżetach miasta do 2019 roku łącznie 3,6 mln zł na wsparcie finansowe dla osób mających skorzystać z metody zapłodnienia in vitro. W Bydgoszczy liczbę niepłodnych mieszkańców miasta ocenia się na nieco ponad 12 tys. osób, a liczbę par mogących  skorzystać z metody in vitro – na 240.

Powiązane treści