Bydgoskie zespoły grały u siebie. Jak się spisały w 5 kolejce IV ligi?

Dodano: 02.09.2018 | 09:18
Polonia Bydgoszcz

Zarówno Polonia, jak i Budowlany KS zagrały przed własną publicznością.

Na zdjęciu: Piłkarze Polonii (biało-czerwone stroje) odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu.

Piłkarze bydgoskiej Polonii odnieśli drugą wygraną z rzędu w rozgrywkach IV ligi. Druga z bydgoskich drużyn, Budowlany KS uległ pakoskiej Noteciance.

Podopieczni Włodzimierza Koreckiego na własnym stadionie ograli Legię Chełmża. Gospodarze błysnęli w pierwszej połowie, kiedy strzelili wszystkie bramki. Bramkarza Legii dwukrotnie pokonał Wiktor Dąbek, a trzeciego gola dołożył Łukasz Nowak. Przyjezdni honorową bramkę strzelili w końcówce spotkania, kiedy to z rzutu karnego trafił Piotr Kaczkowski. Po fatalnym starcie sezonu, Polonia odniosła drugą wygraną z rzędu i w dorobku ma sześć punktów.

IV LIGA – 5 KOLEJKA – 1.09.2018 R.
POLONIA BYDGOSZCZ – LEGIA CHEŁMŻA 3:1 (3:0)
Bramki: Wiktor Dąbek 5′, 19′, Łukasz Nowak 24′ – Piotr Kaczkowski 78′ karny

POLONIA: Kmiecik – Sarnowski, Martin, Gołata, Januszewski – Kościecha, Sawicki, Melnyk, Dąbek,  Ł. Nowak (80′ Koźbiał) – Born (90+1′ Chruścicki).

Sędziował: Andrzej Sobieszczyk (Aleksandrów Kujawski).
Żółte kartki: Sawicki, Koźbiał, Born (Polonia) – Szpankiewicz, Pawkin (Legia).

W 5 kolejce, pierwszej porażki w rozgrywkach doznał drugi z bydgoskich klubów. Budowlany KS uległ na własnym stadionie Noteciance Pakość. Jedyny gol w tym spotkaniu padł tuż przed przerwą, a trafienie na wagę trzech punktów dla przyjezdnych zanotował Marcin Skonieczka.

BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ – NOTECIANKA PAKOŚĆ 0:1 (0:1)
Bramka: Marcin Skonieczka 45+1′

BUDOWLANY KS: Tatera – Choromański (53′ Prybiński), Rydzyński, K. Sapa, Włodarczyk – Muszyński (71′ Czajkowski), Sieradzki, Wiśniewski, Dusza, Andrzejewski – Dudzik (78′ O. Sapa).

Sędziował: Łukasz Boinski (Sadki).
Żółte kartki: R. Babiarz, Ł. Kempski (Notecianka).

W przyszłą sobotę (8 września), w 6 kolejce IV ligi Polonia podejmie Lecha Rypin (11:00, stadion przy ul. Sportowej 2), zaś Budowlany KS zagra na wyjeździe z Unią/Drobex Solec Kujawski (12:00, stadion OSiR w Solcu Kujawskim przy ul. Sportowej). Unici w ten weekend zdobyli pierwszy punkt w rozgrywkach, remisując na wyjeździe z Kujawiakiem Kowal 3:3.

Wcześniej, bo już w najbliższą środę odbędą się mecze II rundy okręgowego Pucharu Polski. Polonia zmierzy się z Orłem Bydgoszcz, a Budowlany KS z Victorią Koronowo.