Bydgoszcz
19C
Opady
82% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 19 • L 19
22C
Pt
20C
Sob
25C
Nd
17C
Pon
19C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz będzie miała zespół w piłkarskiej III lidze. Już oficjalnie!
Chemik Bydgoszcz, Robert Kawałek - ST
12.07.2016 | 13:23

Bydgoszcz będzie miała zespół w piłkarskiej III lidze. Już oficjalnie!

Na zdjęciu: Robert Kawałek był w minionym sezonie najlepszym strzelcem Chemika. W IV lidze zdobył 20 bramek.

Fot. ST

Piłkarze Chemika Bydgoszcz będą w najbliższym sezonie występować w III lidze. Zespół z Glinek otrzymał zaproszenie do rozgrywek po wycofaniu się Rol.Ko Konojady.

W ostatnim sezonie podopieczni Piotra Gruszki uplasowali się na drugim miejscu w tabeli, przegrywając z Rol.Ko walkę o awans jednym punktem. Niedosyt był większy tym bardziej, że chemikom nie udało się ostatecznie odnieść sukcesu także w Okręgowym Pucharze Polski, w którym w meczach finałowych ulegli Wdzie Świecie, po remisach w obu spotkaniach (0:0, 1:1 pd.).

Jeszcze w trakcie sezonu mówiło się, że w przypadku awansu zespół Rol.Ko Konojady zostanie przeniesiony do innego miasta. Tak się ostatecznie nie stało, a właściciel klubu Józef Łupiński, zdecydował, że w tej sytuacji zespół nie przystąpi w sezonie 2016/2017 do żadnych rozgrywek. Miejsce Rol.Ko w III lidze, zgodnie z regulaminem, zajmie Chemik, który we wtorek otrzymał oficjalne zaproszenie.

Przed sezonem Polski Związek Piłki Nożnej przeprowadził reorganizację czwartego szczebla rozgrywek. Osiem grup połączono w cztery, a zespoły z województwa kujawsko-pomorskiego będą rywalizować z drużynami z województw wielkopolskiego, pomorskiego i zachodniopomorskiego. Rozgrywki zostaną zainaugurowane 6/7 sierpnia, gdy Chemik podejmie GKS Przodkowo. Tydzień później zagra na wyjeździe z KKS Kalisz. Pozostałymi przedstawicielami regionu w rozgrywkach będą Wda Świecie i Elana Toruń.

Powiązane treści