Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 2 • L 2
-1C
Pt
-1C
Sob
0C
Nd
0C
Pon
-1C
Wt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaBydgoszcz bez kina letniego
Sadyba,_Otwarte_Ogrody_2012_02
01.06.2016 | 14:51

Bydgoszcz bez kina letniego

Organizatorzy Kina Perła zadecydowali, że w tym roku ich akcja nie będzie realizowana w Bydgoszczy.

Na zdjęciu: Plenerowe kina odbywają się w całej Polsce.

Fot. wolny dostęp (wikipedia)

Jedna z najciekawszych letnich atrakcji w Bydgoszczy nie odbędzie się. Organizatorzy  Kina Perła zadecydowali, że w tym roku ich akcja nie będzie realizowana w Bydgoszczy. 

Kino Perła od 3 lat odbywało się na placu przed Domem Mody Drukarnia. Akcja zawsze realizowana był w okresie wakacyjnym. Prawie przez cały tydzień (od środy do niedzieli) można było uczestniczyć w darmowych seansach filmowych. Prezentowane były m.in. klasyki, jak i zupełnie nowe projekcje. Filmy wyświetlane były na wielki ekranie, na przeciwko którego rozstawione były wygodne leżaki.

W tym roku zarząd zajmujący się organizacją wydarzenia postanowił zrezygnować z realizacji akcji w Bydgoszczy. Powodem  podjęcia takiej decyzji podobno był brak znalezienia odpowiedniego miejsca do zrealizowania akcji. A co z placem, na którym odbywały się poprzednie edycje? Zapytaliśmy o to przedstawiciela Domu Mody Drukarnia. Okazało się, że do zarządu Drukarni nie wpłynęło żadne pismo z prośbą o udostępnienie/wynajęcie należącego do nich terenu. – Nikt nas o nic nie pytał – mówi przedstawiciel Drukarni.

Niestety nie udało nam się skontaktować bezpośrednio z zarządem zajmującym się organizacją Kina Perła. Jednak osoby również uczestniczące w tworzeniu tej akcji mają nadzieje, że w przyszłym roku wydarzenie ponownie odbędzie się w Bydgoszczy.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail