Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
55% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 3 • L 3
1C
Wt
-2C
Sr
-0C
Czw
-5C
Pt
-4C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz blisko kolejnej mistrzowskiej imprezy? Spełniła wszystkie wymagania
MŚJ Bydgoszcz lekka atletyka
28.12.2015 | 12:32

Bydgoszcz blisko kolejnej mistrzowskiej imprezy? Spełniła wszystkie wymagania

Decyzja o tym, czy Bydgoszcz zorganizuje w 2016 roku mistrzostwa świata juniorów w lekkiej atletyce, zapadnie na początku stycznia.

Na zdjęciu: Podczas otwarcia mistrzostw świata juniorów w 2008 roku na stadionie Zawiszy zjawiło się ponad 10 tysięcy osób.

Fot. Pit1233 / Wikipedia

Bydgoszcz okazała się jedynym miastem-kandydatem, które spełniło wszystkie wymogi proceduralne uprawniające do ubiegania się o organizację mistrzostw świata juniorów w 2016 roku – poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki, powołując się na Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych.

Dokumenty aplikacyjne, w tym między innymi gwarancje finansowe, należało złożyć do wtorku, 22 grudnia. Jak podał IAAF, jedynie Bydgoszcz wywiązała się z tego zadania bez zarzutu. Kontrkandydatem miasta nad Brdą w wyścigu o organizację MŚJ jest New Delhi. Nie ma obecnie potwierdzenia, aby stolica Indii wycofała się z walki o organizację czempionatu.

Decyzję o przyznaniu mistrzostw podejmie Rada IAAF w przyszły czwartek, 7 stycznia. Pierwotnie MŚJ w 2016 roku miały odbyć się w Kazaniu, ale jesienią odebrano mu prawo do organizacji imprezy w wyniku zawieszenia rosyjskiej federacji lekkoatletycznej.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail