Bydgoszcz
17C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 17 • L 17
17C
Sob
18C
Nd
21C
Pon
20C
Wt
19C
Sr
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz blisko kolejnej mistrzowskiej imprezy? Spełniła wszystkie wymagania
MŚJ Bydgoszcz lekka atletyka
28.12.2015 | 12:32

Bydgoszcz blisko kolejnej mistrzowskiej imprezy? Spełniła wszystkie wymagania

Na zdjęciu: Podczas otwarcia mistrzostw świata juniorów w 2008 roku na stadionie Zawiszy zjawiło się ponad 10 tysięcy osób.

Fot. Pit1233 / Wikipedia

Bydgoszcz okazała się jedynym miastem-kandydatem, które spełniło wszystkie wymogi proceduralne uprawniające do ubiegania się o organizację mistrzostw świata juniorów w 2016 roku – poinformował Polski Związek Lekkiej Atletyki, powołując się na Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych.

Dokumenty aplikacyjne, w tym między innymi gwarancje finansowe, należało złożyć do wtorku, 22 grudnia. Jak podał IAAF, jedynie Bydgoszcz wywiązała się z tego zadania bez zarzutu. Kontrkandydatem miasta nad Brdą w wyścigu o organizację MŚJ jest New Delhi. Nie ma obecnie potwierdzenia, aby stolica Indii wycofała się z walki o organizację czempionatu.

Decyzję o przyznaniu mistrzostw podejmie Rada IAAF w przyszły czwartek, 7 stycznia. Pierwotnie MŚJ w 2016 roku miały odbyć się w Kazaniu, ale jesienią odebrano mu prawo do organizacji imprezy w wyniku zawieszenia rosyjskiej federacji lekkoatletycznej.

Powiązane treści