Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 9 • L 9
18C
Pt
19C
Sob
22C
Nd
25C
Pon
24C
Wt
PILNE: Utrudnienia w ruchu przy CH Rondo. W związku z pracami drogowymi wyłączony jest jeden pas ruchu
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystykaBydgoszcz coraz chętniej odwiedzana. I częściej niż Toruń
most Wyspa Młyńska
10.03.2016 | 13:26

Bydgoszcz coraz chętniej odwiedzana. I częściej niż Toruń

Fundacja Premium Brand opublikowała wyniki badań atrakcyjności polskich miast dla turystów.

Na zdjęciu: Widok na most im. Jana Kiepury łączącego Wyspę Młyńską z nabrzeżem Brdy na wysokości Opery Nova.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Bydgoszcz uplasowała się na ósmym miejscu w rankingu najchętniej odwiedzanych polskich miast przygotowanym na zlecenie fundacji „Premium Brand” zajmującej się reputacją marek. Liderem zestawienia okazała się Warszawa.

Na stolicę jako najczęściej odwiedzane miasto wskazało niemal 30 procent ankietowanych przez agencję Maison & Partners, która przygotowała badanie. Niewiele mniej wskazań otrzymał Kraków oraz Wrocław i to te trzy ośrodki zajęły miejsca na podium. Bydgoszcz z 15-procentowym wskaźnikiem odpowiedzi zajęła ósmą lokatę, o jedną wyżej od Torunia (13 proc.).

Równolegle, „Premium Brand” opublikowało ranking miast o wysokiej reputacji. W tym zestawieniu Bydgoszcz również uplasowała się na ósmej pozycji. Na pierwszych trzech miejscach znalazły się: Wrocław, Gdańsk oraz Poznań. Z kolei na czwartej pozycji (tyle że ex aequo z czterema innymi miastami – Toruniem, Poznaniem, Katowicami oraz Łodzią) miasto nad Brdą uplasowało się w klasyfikacji obejmującej miasta rekomendowane do odwiedzenia. W tym gronie zwyciężył Kraków.

Badanie zostało przeprowadzone w lutym na grupie 1006 osób. Za przygotowanie ankiety odpowiadała prof. Dominika Maison, psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego.

Powiązane treści