Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 15 • L 15
19C
Pt
18C
Sob
26C
Nd
30C
Pon
29C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoszcz doceniona za aktywizację sportową. Znalazła się na podium ogólnopolskiego rankingu!
piłka ręczna - wikipedia
29.05.2017 | 14:07

Bydgoszcz doceniona za aktywizację sportową. Znalazła się na podium ogólnopolskiego rankingu!

Na zdjęciu: Popularyzacja sportu to jedna z najważniejszych zadań samorządu.

Fot. wikipedia / wolny dostęp

Redakcja Dziennika Gazety Prawnej oceniła, jak samorządy w Polsce działają w zakresie upowszechniania sportu i rekreacji ruchowej wśród dzieci i młodzieży. W przygotowanym przez nich rankingu Bydgoszcz znalazła się na podium zajmując drugie miejsce.

Twórcy rankingu zwrócili uwagę przede wszystkim na zadania realizowane z budżetu danego miasta na dofinansowanie zadań związanych z aktywnością ruchową mieszkańców, z uwzględnieniem budowy terenów rekreacyjnych oraz urządzeń sportowych. Celem tworzenia rankingu „Aktywizacja sportowa dzieci i młodzieży” było wyłonienie i nagrodzenie samorządów wyróżniających się w tym zakresie dużą aktywnością.

Uczestnicy konkursu rywalizowali w kilku kategoriach: gminy miejskie, miejsko-wiejskie, miasta do 100 tysięcy i powyżej 100 tysięcy mieszkańców. W ostatniej z nich zostało uwzględnione miasto nad Brdą. Bydgoszcz zajęła drugie miejsce. Lepsze okazały się Tychy, a na trzeciej pozycji uplasowała się Gdynia.

Wyróżnienia wręczono podczas kongresu Perły Samorządu 2017 w Gdyni. Nagrodę w imieniu Rafała Bruskiego odebrała wona Waszkiewicz, zastępczyni prezydenta odpowiedzialna za sport i edukację.

Na aktywizacje dzieci i młodzieży w 2017 roku przeznaczono ponad 4 mln złotych z budżetu miasta. – Środki te trafią do klubów, w których najmłodsi mieszkańcy rozwijają swoje talenty w łącznie 25 dyscyplinach sportowych oraz do szkół, które dzięki tym środkom mogą realizować szereg dodatkowych zajęć sportowych – mówią przedstawiciele Urzędu Miasta Bydgoszczy. Zapowiadają  oni również, że w przyszłym roku w Bydgoszczy nie będzie już żadnego boiska przyszkolnego. –Największe inwestycje w infrastrukturę sportową służącą dzieciom i młodzieży to: lodowisko (27 mln zł, oddanie do użytku jesienią br.), pełnowymiarowa hala sportowa i dwa boiska przy nowo budowanej szkole w Fordonie przy ul. Bora-Komorowskiego (łączny koszt 44 mln zł, oddanie do użytku we wrześniu br.), basen przy ZSO nr 5 przy ul. Szarych Szeregów na Kapuściskach (szacunkowy koszt ok. 30 mln zł), hala sportowa przy Zespole Szkół Elektronicznych przy ul. Karłowicza (szacunkowo ok. 10 mln zł), sala gimnastyki sportowej przy ZS nr 15 Mistrzostwa Sportowego przy ul. Czerkaskiej (szacunkowy koszt 8,5 mln zł), do tego kilka boisk wielofunkcyjnych (koszt jednego to ok. 500 tys. zł) – wymieniają

Powiązane treści