Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
96% wilgotność
Wiatr: 5km/h SE
H 6 • L 6
13C
Wt
9C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
10C
Sob
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz kuźnią medali. Wyprzedzamy Warszawę! [RANKING]
ranking 4
17.08.2016 | 00:18

Bydgoszcz kuźnią medali. Wyprzedzamy Warszawę! [RANKING]

Bydgoszcz przed Warszawą i Kaliszem - tak wygląda ranking "miast olimpijskich"

Na zdjęciu: Ranking jest aktualny na dzień 17 sierpnia 2016 roku.

Fot. metropoliabydgoska.pl

Stolica województwa kujawsko-pomorskiego jest miastem, z którego pochodzi lub w którym trenuje największa liczba medalistów olimpijskich. Zobacz, jak powstał nasz ranking.

Tworząc zestawienie, braliśmy pod uwagę dwa aspekty: miejsce urodzenia sportowca oraz miasto, w którym aktualnie trenuje. Za złoty medal przyznawaliśmy 3 punkty, za srebrny 2, za brązowy 1. Maksymalnie zatem złoty medalista urodzony i trenujący w tym samym miejscu mógł zdobyć aż 6 punktów (3 za miejsce urodzenia i 3 za siedzibę obecnego klubu zlokalizowaną w tym samym mieście). Jeżeli miejscowość pochodzenia i obecny ośrodek szkoleniowy różniły się, zdobywał dla każdego z nich po 3 punkty. Analogicznie przyznawaliśmy punkty zdobywcom drugiego i trzeciego miejsca podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio.

Łącznie z Bydgoszczą związanych jest czterech sportowców, z Warszawą trzech. Żadne z pozostałych miast wyróżnionych w rankingu nie ma związku z więcej niż jednym sportowcem. Mnogość zawodników pochodzących z grodu nad Brdą zaowocowała zwycięstwem w rankingu – Bydgoszcz ma bowiem do tej pory dwa punkty przewagi nad Warszawą.

ranking 2

Powiązane treści