Bydgoszcz
16C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 16 • L 16
9C
Wt
11C
Sr
7C
Czw
17C
Pt
16C
Sob
PILNE: Źle zaparkowany pojazd na ul. Chodkiewicza. Tramwaje linii nr 4 i 6 skierowane zostały na Las Gdański.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBydgoszcz na liście celów terrorystów? Poważne zagrożenie czy głupi żart?
list_grozba
01.06.2016 | 20:45

Bydgoszcz na liście celów terrorystów? Poważne zagrożenie czy głupi żart?

Treść tajemniczego listu, który miał trafić do części mediów, ujawnił w mediach społecznościowych ekspert ds. Bliskiego Wschodu Wojciech Szewko.

Na zdjęciu: Fragment listu z pogróżkami.

Fot. Twitter

– Żądamy natychmiastowego uwolnienia naszego brata Salaha Abdeslama. Nasi wojownicy są gotowi do zabijania niewiernych w Lublinie, Suwałkach, Olsztynie, Bydgoszczy i Białymstoku – list zawierający między innymi taką treść ujawnił na Twitterze ekspert ds. bliskowschodnich Wojciech Szewko.

List miał trafić do części krajowych mediów. Zawiera on także informację, że w przypadku niespełnienia żądań autorów (mieliby nim być wojownicy tzw. Państwa Islamskiego), Polska spłonie w „świętym ogniu Allaha”.

Zdaniem Szewki, treść listu wskazuje, że nie napisał go Arab. „Dlaczego?” – zapytał jeden z internautów. „Z powodu nieznajomości języka arabskiego” – odpowiedział Szewko, wykładowca akademicki, aktywnie komentujący wydarzenia na Bliskim Wschodzie. Mimo to, ekspert uważa, że zagrożenia nie należy ignorować. „Moim zdaniem, ktoś się podszywa, ale to nie znaczy, że nie jest niebezpieczny” – wskazuje w kolejnym wpisie Wojciech Szewko.

Salah Abdeslam, którego uwolnienie mieliby domagać się twórcy listu, jest podejrzewany o zorganizowanie i koordynowanie krwawych zamachów w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku.

Powiązane treści