Bydgoszcz
17C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 17 • L 17
18C
Pt
19C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
26C
Wt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaBydgoszcz na liście celów terrorystów? Poważne zagrożenie czy głupi żart?
list_grozba
01.06.2016 | 20:45

Bydgoszcz na liście celów terrorystów? Poważne zagrożenie czy głupi żart?

Na zdjęciu: Fragment listu z pogróżkami.

Fot. Twitter

– Żądamy natychmiastowego uwolnienia naszego brata Salaha Abdeslama. Nasi wojownicy są gotowi do zabijania niewiernych w Lublinie, Suwałkach, Olsztynie, Bydgoszczy i Białymstoku – list zawierający między innymi taką treść ujawnił na Twitterze ekspert ds. bliskowschodnich Wojciech Szewko.

List miał trafić do części krajowych mediów. Zawiera on także informację, że w przypadku niespełnienia żądań autorów (mieliby nim być wojownicy tzw. Państwa Islamskiego), Polska spłonie w „świętym ogniu Allaha”.

Zdaniem Szewki, treść listu wskazuje, że nie napisał go Arab. „Dlaczego?” – zapytał jeden z internautów. „Z powodu nieznajomości języka arabskiego” – odpowiedział Szewko, wykładowca akademicki, aktywnie komentujący wydarzenia na Bliskim Wschodzie. Mimo to, ekspert uważa, że zagrożenia nie należy ignorować. „Moim zdaniem, ktoś się podszywa, ale to nie znaczy, że nie jest niebezpieczny” – wskazuje w kolejnym wpisie Wojciech Szewko.

Salah Abdeslam, którego uwolnienie mieliby domagać się twórcy listu, jest podejrzewany o zorganizowanie i koordynowanie krwawych zamachów w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku.

Powiązane treści