Bydgoszcz
7C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 7 • L 7
9C
Pt
9C
Sob
12C
Nd
13C
Pon
16C
Wt
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoszcz najlepszym miastem w Polsce
zdjęcie 1
06.02.2016 | 12:22

Bydgoszcz najlepszym miastem w Polsce

Nasze miasto zostało nagrodzone podczas biznesowej gali.

Na zdjęciu: Otrzymana statuetka przypomina o tej wyjątkowej imprezie.

Fot. materiały prasowe

Najlepsze miasto w Polsce w kategorii nowych lokalizacji dla centrów usług wspólnych – takie wyróżnienie przyznano Bydgoszczy podczas corocznej gali sektora nowoczesnych usług dla biznesu BPO/SSC. 

Gala CEE Shared Services and Outsourcing Awards odbyła się w Warszawie. Zorganizowało ja wydawnictwo BiznesPolska. Impreza zgromadziła ponad 300 reprezentantów agencji rządowych, globalnych firm outsourcingowych oraz przedstawicieli samorządów i administracji publicznej. Gala uchodzi za jedno z największych wydarzeń branżowych sektora BPO/SSC w rejonie wschodniej i centralnej Europy.

Jej organizatorzy docenili wciąż rosnące znaczenie Bydgoszczy na mapie usług outsourcingowych. Na taką zmianę wpływa m.in. efekt działań podejmowanych przez miasto i Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego. Realizowane zadania mają zapewnić właściwe warunki dla rozwoju firm oraz przyszłej kadry pracowniczej, która zasili inwestorów już działających w Bydgoszczy.

– Sektor usług outsourcingowych to od lat jedna z najdynamiczniej rozwijających się dziedzin lokalnej gospodarki Bydgoszczy. Tylko w roku 2015 w firmach współpracujących z Bydgoską Agencją Rozwoju Regionalnego powstało ponad 400 nowych miejsc pracy. Łącznie w tym sektorze w Bydgoszczy pracuje już ok. 8 600 pracowników i możemy śmiało powiedzieć, że trend wzrostowy utrzyma się również w 2016 roku – mówi Edyta Wiwatowska Prezes BARR Sp. z o.o.

Zwycięstwo Bydgoszczy to niewątpliwy sukces. Tym bardziej że inne miasta też mają spore osiągnięcia w tworzeniu wspomnianych lokalizacji. W tej samej kategorii nominowany był Szczecin, Rzeszów, Lublin i Opole. Niestety te miejscowości musiały pogodzić się z klęską.

Powiązane treści