Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
96% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 4 • L 4
7C
Czw
9C
Pt
9C
Sob
12C
Nd
13C
Pon
ZDMIKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego w okolicach węzła Garbary. Trwa oczekiwanie na pomoc medyczną dla pasażera.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoszcz najprzyjaźniejszym miastem dla inwestorów. Wygrała internetowe głosowanie
Eurobuild CEE 2015 - gala
04.12.2015 | 11:00

Bydgoszcz najprzyjaźniejszym miastem dla inwestorów. Wygrała internetowe głosowanie

Miasto nad Brdą zdetronizowało ubiegłerocznego zwycięzcę - Łódź.

Na zdjęciu: Zwycięzcy tegorocznej edycji nagród grupy Eurobuild wspólnie na scenie.

Fot. Eurobuild CEE / Twitter

Bydgoszcz zdobyła tytuł miasta najbardziej przyjaznego inwestorom. Wyróżnienie jej przedstawiciele odebrali podczas czwartkowej gali grupy medialnej Eurobuild w Warszawie.

Miasto nad Brdą zdystansowało w głosowaniu internautów dziewięciu konkurentów – Łódź, która triumfowała w 2014 roku, a także Warszawę, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Katowice, Lublin oraz Szczecin. Nagrody grupy Eurobuild – w ponad dwudziestu kategoriach – przyznano już po raz szósty, a miasto przyjazne inwestorom wybrano po raz drugi.

Na swojej stronie internetowej czasopismo Eurobuild Central Eastern Europe przypomina, że w tym roku Bydgoszcz uczestniczyła w „kilku strategicznych projektach inwestycyjnych”. Nowe miejsca pracy stworzono między innymi w firmie Atos, SDL czy Mobica. Na terenie parku przemysłowego rozbudowano zakład SPX Flow Technologies, otwarto sklep sieci Ikea, zakończyła się także rozbudowa Galerii Pomorskiej i budowa centrum Zielone Arkady.

W planach na przyszły rok znajdują się dwie zewnętrzne inwestycje o charakterze magazynowo-logistycznym. Jedna z nich – o łącznej powierzchni niemal 20 hektarów i podzielona na trzy etapy – ma powstać pomiędzy ulicami Mokrą, Chemiczną i oddaną po wakacjach do użytku – Nowokielecką.

Powiązane treści