Bydgoszcz
14C
Niebo głównie zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h E
H 14 • L 14
14C
Pon
15C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
16C
Pt
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesBydgoszcz najprzyjaźniejszym miastem dla inwestorów. Wygrała internetowe głosowanie
Eurobuild CEE 2015 - gala
04.12.2015 | 11:00

Bydgoszcz najprzyjaźniejszym miastem dla inwestorów. Wygrała internetowe głosowanie

Na zdjęciu: Zwycięzcy tegorocznej edycji nagród grupy Eurobuild wspólnie na scenie.

Fot. Eurobuild CEE / Twitter

Bydgoszcz zdobyła tytuł miasta najbardziej przyjaznego inwestorom. Wyróżnienie jej przedstawiciele odebrali podczas czwartkowej gali grupy medialnej Eurobuild w Warszawie.

Miasto nad Brdą zdystansowało w głosowaniu internautów dziewięciu konkurentów – Łódź, która triumfowała w 2014 roku, a także Warszawę, Wrocław, Poznań, Kraków, Gdańsk, Katowice, Lublin oraz Szczecin. Nagrody grupy Eurobuild – w ponad dwudziestu kategoriach – przyznano już po raz szósty, a miasto przyjazne inwestorom wybrano po raz drugi.

Na swojej stronie internetowej czasopismo Eurobuild Central Eastern Europe przypomina, że w tym roku Bydgoszcz uczestniczyła w „kilku strategicznych projektach inwestycyjnych”. Nowe miejsca pracy stworzono między innymi w firmie Atos, SDL czy Mobica. Na terenie parku przemysłowego rozbudowano zakład SPX Flow Technologies, otwarto sklep sieci Ikea, zakończyła się także rozbudowa Galerii Pomorskiej i budowa centrum Zielone Arkady.

W planach na przyszły rok znajdują się dwie zewnętrzne inwestycje o charakterze magazynowo-logistycznym. Jedna z nich – o łącznej powierzchni niemal 20 hektarów i podzielona na trzy etapy – ma powstać pomiędzy ulicami Mokrą, Chemiczną i oddaną po wakacjach do użytku – Nowokielecką.

Powiązane treści