Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
74% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H -2 • L -2
2C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
3C
Sob
1C
Nd
ZDMiKP: Wstrzymanie ruchu tramwajowego na odcinku Przylesie-Łoskoń Tramwaje z centrum jadą tylko do pętli Przylesie.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoszcz pamięta o  błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce
Popiełuszko (Copy)
19.10.2016 | 08:00

Bydgoszcz pamięta o  błogosławionym księdzu Jerzym Popiełuszce

Dziś przypada 32 rocznica męczeńskiej śmierci ks. Jerzego Popiełuszki.

Na zdjęciu: Krzyż z relikwiami bł.ks. Jerzego Popiełuszki w kościele pw. Świętych Polskich Braci Męczenników na bydgoskich Wyżynach.

Fot. Stanisław Gazda

W środę, 19 października, w kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci – przypada także liturgiczne wspomnienie błogosławionego kapłana. Szczególny charakter mają uroczystości rocznicowe w Sanktuarium Nowych Męczenników na bydgoskich Wyżynach, gdzie ks. Jerzy Popiełuszko prowadził ostatnie w swoim życiu rozważania różańcowe, sprawował mszę święta i skąd udał się w swoją męczeńską podróż.

Kustosz Sanktuarium ks. Józef Kubalewski zaprasza na godz. 17: 00, na procesję różańcową z relikwiami bł. ks. Jerzego wokół kościoła, a po niej na mszę św. o godz. 18: 00, podczas której wierni modlić się będą o rychłą kanonizację męczennika.

Stowarzyszenie – Klub Turystyki Rowerowej z Brzozy  organizuje 23 października pielgrzymkę szlakiem męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego na trasie: Bydgoszcz – Górsk – Toruń – Włocławek. Pielgrzymi po mszy św. o godz. 7: 30 złożą znicze i wspólnie się pomodlą przy pomniku bł. ks. Jerzego przed kościołem, po czym wyruszą na trasę pielgrzymki.

W niedzielę, 23 października o godz. 13:00 ks. bp Jan Tyrawa sprawował będzie mszę św. o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Msza św. transmitowana będzie przez TV Polonia.

Podobne wpisy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail