Bydgoszcz
14C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 16 • L 12
18C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
23C
Sob
24C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszcz planuje strefę kibica na piłkarskie mistrzostwa świata. Gdzie obejrzymy mecze?
strefa kibica Euro Bydgoszcz
17.04.2018 | 19:30

Bydgoszcz planuje strefę kibica na piłkarskie mistrzostwa świata. Gdzie obejrzymy mecze?

MŚ w Rosji odbędą się w dniach 14 czerwca - 15 lipca.

Na zdjęciu: Strefa kibica w Bydgoszczy funkcjonowała chociażby z okazji Euro 2012 organizowanego wspólnie przez Polskę oraz Ukrainę.

Fot. archiwum

Teren w okolicach hali Łuczniczka jest najbardziej prawdopodobną, jeśli nie niemal pewną lokalizacją strefy kibica, którą miasto chce utworzyć na czas trwania piłkarskich mistrzostw świata w Rosji. – Jeszcze przed majówką rozpoczniemy poszukiwania firmy, którą ją na nasze zlecenie zorganizuje – zapowiada Łukasz Krupa, dyrektor ratuszowego biura promocji.

Czasu na wyłonienie operatora nie ma zbyt wiele, bo inauguracja mistrzostw nastąpi 14 czerwca, czyli za niespełna dwa miesiące. Tyle że jakiekolwiek wcześniejsze próby organizowania strefy (pytał o nią kilka tygodni temu w interpelacji chociażby radny PiS Paweł Bokiej) były z góry skazane na niepowodzenie. Powód – Telewizja Polska, partner FIFA w zakresie transmisji w kraju, nie określiła warunków pozyskania licencji umożliwiających pokazywanie mundialu. Dedykowany licencjom serwis TVP został uruchomiony dopiero 9 kwietnia. Ceny nie są jednak szczególnie wygórowane – w przypadku Bydgoszczy konieczne będzie pozyskanie zgody sygnałowej od telewizji (2000 złotych netto od każdego ekranu) oraz dodatkowo – licencji międzynarodowej federacji piłkarskiej. Dla stref mogących pomieścić do dwóch tysięcy osób koszt to dwa tysiące dolarów. Licencja obowiązuje przez cały czas trwania MŚ.

Według naszych informacji strefa, która powstanie w kompleksie sportowym na Babiej Wsi, pomieści około dwóch tysięcy osób. Urzędnicy uznali, że to lepsza lokalizacja niż chociażby Wyspa Młyńska, która w okresie wiosenno-letnim jest oblegana z uwagi na odbywające się tam niemal co weekend wydarzenia o zróżnicowanym charakterze (pikniki, wydarzenia taneczne czy koncerty). Ze względu na planowane rozpoczęcie remontu nie jest brany pod uwagę również wariant z wykorzystaniem płyty Starego Rynku.

W ratuszu trwają prace nad przygotowaniem listy oczekiwań wobec strefy. – Chcemy, aby potencjalni operatorzy przygotowali jak najbardziej kompleksowe propozycje – mówi w rozmowie z nami Łukasz Krupa. Wśród wymagań stawianych oferentom, oprócz oczywistości – telebimu oraz wspomnianej pojemności trybun czy liczby siedzisk (np. leżaków) – mają znaleźć się: zapewnienie usług gastronomicznych, ogrodzenie i ochrona strefy, a także systematyczne sprzątanie. Przetarg, który wyłoni wykonawcę strefy, ma zostać ogłoszony do końca kwietnia.

Piłkarskie MŚ w Rosji rozpoczną się 14 czerwca meczem gospodarzy z Arabią Saudyjską. Finał zaplanowano na 15 lipca.


Powiązane treści