Bydgoszcz
-4C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 1km/h WSW
H -4 • L -4
-1C
Wt
-0C
Sr
1C
Czw
3C
Pt
8C
Sob
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeBydgoszcz siedzibą Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej
Kanał Bydgoski w Muzeum.
21.07.2017 | 15:45

Bydgoszcz siedzibą Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej

Poprawka do Ustawy Prawo Wodne dała Bydgoszczy możliwość samodzielnego zarządzania drogami wodnymi i infrastrukturą żeglugową.

Na zdjęciu: RZGW w Bydgoszczy, to także duże szanse na przyspieszenie prac związanych z przywróceniem dawnej świetności Kanałowi Bydgoskiemu.

Fot. Stanisław Gazda

Do tej pory drogami wodnymi zarządzały instytucje zlokalizowane w Gdańsku oraz Poznaniu. Teraz dzięki przyjętej przez Sejm poprawce Senatu jednostka budżetowa, realizująca zadania związane z utrzymywaniem wód lub urządzeń wodnych oraz pełniąca funkcję inwestora w zakresie gospodarki wodnej zlokalizowana będzie również w Bydgoszczy. Bydgoszcz stanie się siedzibą nowego Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej.

Nowa bydgoska instytucja zarządzać będzie między innymi dorzeczem Noteci wraz z Kanałem Bydgoskim. Szczegółowy podział kompetencji pomiędzy zarządami określi jeszcze rozporządzenie.

Ulokowanie tak ważnej jednostki w Bydgoszczy, to duży sukces miasta – uważa prezydent Rafał Bruski, który niejednokrotnie zabiegał o poparcie tego projektu.

Wcześniejszy projekt ustawy zakładał utworzenie w Bydgoszczy Zarządu Dorzecza Wisły. Bydgoszcz miała stać się jednym z dwóch najważniejszych ośrodków zarządzających drogami wodnymi. Na ten cel miasto zarezerwowało między innymi budynek po byłym  gimnazjum przy ul. Baczyńskiego .

Podobne wpisy

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail