Bydgoszcz
17C
Opady
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 17 • L 17
18C
Sr
18C
Czw
19C
Pt
21C
Sob
24C
Nd
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoszcz w pierwszej dziesiątce rankingu zdrowia Polski
doctor-563428_1280
22.02.2016 | 00:35

Bydgoszcz w pierwszej dziesiątce rankingu zdrowia Polski

Na zdjęciu: Personel medyczny także został oceniony.

Fot. wolny dostęp

7 miejsce – taki wynik uzyskała Bydgoszcz w najnowszym rankingu zdrowia Polski. Ocenionych zostało 35 polskich miast i 90 powiatów. 

Stworzenia dwóch zestawień (miast i powiatów) podjął się „Dziennik Gazeta Prawna”, który zrobił to już po raz drugi. W rankingu uwzględniono trzy kategorie:

  • zaplecze medyczne: liczba szpitali, przychodni, personelu medycznego, wyposażenie placówek, programy profilaktyczne itp.;
  • zdrowie mieszkańców: demografia, umieralność noworodków, przyczyny zgonów, choroby itd.;
  • dostępność badań: czas oczekiwania na badania i wizyty u lekarzy specjalistów, opieka nad starszymi osobami.

Maksymalnie można było zyskać 406 punktów. Jednak nikt nie osiągnął takiego wyniku. Zwycięzca zestawienia miast (Lublin) otrzymał 313 punktów. Na podium znalazł się także Olsztyn, który zdobył 308 punktów oraz Rzeszów z wynikiem 290 punktów. Bydgoszcz zebrała 272 punkty.

W zestawieniu powiatów najlepsze okazały się te, które znajdują się w Małopolsce. Zwyciężył powiat tatrzański. Następne miejsce zajął powiat gorlicki, a na trzeciej pozycji znalazł się powiat cieszyński.

Powiązane treści