Bydgoszcz
20C
Słonecznie
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 20 • L 20
18C
Nd
21C
Pon
18C
Wt
18C
Sr
17C
Czw
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaMETROPOLIA LITEPublicystyka LITEBydgoszcz widziana oczami osoby, która nie była tu przez długi czas
Bydgoszcz-widoczki (7)
26.06.2016 | 19:14

Bydgoszcz widziana oczami osoby, która nie była tu przez długi czas

Na zdjęciu: Ulica Długa zalicza się do grona najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Bydgoszczy.

Fot. Stanisław Gazda

– 20 lat temu strach było zapuszczać się tu po zmroku. Dziś, takiego centrum zazdrościć może wiele miast w Polsce – tak Krzysztof rozpoczyna swój wpis na blogu Przedreptać Świat. Co takiego zachwyciło go w Bydgoszczy?

Pochodzący z północnej części Polski podróżnik przyjechał do Bydgoszczy pamiętając ją jako szare i brzydkie miasto sprzed dekady. Jednak podczas pobytu zmienił swoją opinię o 180 stopni! Porównywał to jak było kiedyś z obecnym stanem. – Spacerując uliczkami wijącymi się dookoła wyspy młyńskiej ciężko uwierzyć, że jeszcze 15 lat temu strach było po zmroku zapuszczać się w te rejony. Dziś, wzdłuż kanałów Brdy usytuowane są klimatyczne knajpki, z doskonałym jedzeniem i lokalnym, warzonym na miejscu piwem, a zadbany teren dookoła jest doskonałym miejscem do weekendowych spacerów – napisał podróżnik.

Autor bloga docenił przede wszystkim to, w jaki sposób Bydgoszcz wykorzystała fundusze unijne przeznaczone na rewitalizacje starego miasta. Zachwyciły go pięknie odrestaurowane uliczki znajdujące się w centrum. Zwrócił również uwagę na elementy, których na co dzień nikt nie dostrzega. Zaliczają się do nich m.in. eleganckie oznaczenia z nazwami ulic czy czytelne tablice na przystankach. Oczywiście jego uwadze nie uszły secesyjne kamienice i zadbane parki.

Bloger spędził w Bydgoszczy 3 dni po których uznał, że dzięki przeprowadzonym zmianom jest to jedno z ładniejszych miast w Polsce. Zgadzacie się z jego opinią?

Powiązane treści