Bydgoszcz
-6C
Słonecznie
79% wilgotność
Wiatr: 5km/h ESE
H -6 • L -6
-6C
Nd
-10C
Pon
-3C
Wt
2C
Sr
2C
Czw
PILNE: Kolizja na ul. Ogińskiego. Linie nr 55 i 64 kierowane objazdem bez pomijania przystanków.
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaBydgoszcz wzbogaciła się o nowych profesorów. Dwóch wykładowców UKW odebrało nominacje
UKW, Chodkiewicza - SG
27.10.2016 | 10:10

Bydgoszcz wzbogaciła się o nowych profesorów. Dwóch wykładowców UKW odebrało nominacje

Akty nominacyjne wręczył Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Na zdjęciu: Siedziba uczelni przy ul. Chodkiewicza.

Fot. SG / archiwum

99 – tyle osób w ubiegłą środę, 26 października, w Pałacu Prezydenckim odebrało nominacje profesorskie z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Wśród nauczycieli akademickich i pracowników nauki i sztuki z całej Polski, znaleźli się również przedstawiciele z Bydgoszczy.

Akty nominacyjne odebrali dwaj wykładowcy pracujący na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Tytuł profesora nauk społecznych uzyskał Roman Leppert, który od dwóch lat pełni funkcję kierownika Zakładu Pedagogiki Ogólnej i Porównawczej. Wcześniej przez nieco ponad rok zajmował stanowisko prorektora ds. dydaktycznych i jakości kształcenia. W ubiegłym roku uzyskał tytuł Wykładowcy 10-lecia UKW przyznany w plebiscycie zorganizowanym z okazji jubileuszu 10-lecia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Druga osoba, która odebrała akt nominacyjny, to Piotr Zwierzchowski. Wykładowca pracuje w Katedrze Kultury Współczesnej Instytutu Filologii Polskiej i Kulturoznawstwa. Jest m.in. członkiem Prezydium Komitetu Nauk o Sztuce Polskiej Akademii Nauk. Zajmuje się przede wszystkim historią kina, a szczególnie kina polskiego lat 1944-1989, zwracają przede wszystkim uwagę na konteksty kulturowe, społeczne, polityczne i ideologiczne.

Powiązane treści