Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
94% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 1 • L 1
-1C
Sob
0C
Nd
0C
Pon
-1C
Wt
2C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBydgoszczanie będą mogli sadzić drzewa na cześć dzieci. Ustalono miejsce i zasady
Myślęcinek-JW
25.08.2017 | 15:30

Bydgoszczanie będą mogli sadzić drzewa na cześć dzieci. Ustalono miejsce i zasady

Pierwsze sadzenia mają odbyć się jeszcze w tym roku.

Na zdjęciu: Drzewa mają pojawiać się w różnych częściach parku.

Fot. JW

Już od października tego roku mieszkańcy Bydgoszczy będą mogli legalnie sadzić drzewa z okazji narodzin dzieci. Cyklicznie organizowana akcja ma odbywać się w Myślęcinku.

Pomysł wyznaczenia miejsc w Bydgoszczy, w których będą przeprowadzane nowe nasadzenia z okazji przyjścia na świat nowych osób pojawił się na początku marca. Jako pierwsi wyszli z nim przedstawiciele lokalnego oddziału Nowoczesnej i wystosowali w tej sprawie pismo do prezydenta Rafała Bruskiego. Podobny dokument kilka dni później wysłał do włodarza miasta radny Sojuszu Lewicy Demokratycznej Ireneusz Nitkiewicz. CZYTAJ WIĘCEJ

Politycy postanowili połączyć siły i działać wspólnie. Ich starania pozytywnie ocenił bydgoski ratusz. Ustalono, że drzewa będą sadzone w Myślęcinku. Szczegółowe zasady działań realizowanych pod nazwą „Drzewa młodej Bydgoszczy – tu są nasze korzenie” omówiono podczas piątkowego spotkania w biurze Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek”. Uczestniczyli w nim: zastępca prezydenta Bydgoszczy Anna Mackiewicz, radny SLD Ireneusz Nitkiewicz, szef .Nowoczesna Bydgoszcz Maciej Wojtczak, prezes zarządu LPKiW „Myślęcinek” Marcin Heymann oraz pracownicy parku.

Osoby zaangażowane w realizację tego projektu ustaliły, że drzewa będą sadzone dwa razy w roku. Wiosną i jesienią zostaną wyznaczone dni, w których będzie realizowana akcja. Pierwsza ma odbyć się już jesienią tego roku. Dokładne miejsca pod nowe rośliny wyznaczać będą pracownicy Myślęcinka, którzy zadbają o przygotowanie terenu przed akcją oraz będą nadzorować prawidłowe zasadzania drzew. To oni również będą decydować, jakie gatunki drzew można sadzić oraz wskazywać, gdzie je można kupić. Ma to pomóc w zachowaniu porządku i estetyki tego miejsca.

Chcemy, aby drzewa były sadzone nie tylko na polanach ale i w alejach – mówią organizatorzy akcji i podają, że jednym z takich miejsc ma być Ogród Botaniczny. Rodzice po zasadzeniu drzewa będą mogli powiesić na nim zawieszkę z imieniem dziecka i datą urodzin.

Osoby, które będą chciały posadzić drzewo będą zgłaszać się do Myślęcinka. Dokładne zasady uczestnictwa w akcji będzie można znaleźć w regulaminie prowadzonych działań. – Opracujemy go w ciągu tygodnia – zapowiadają organizatorzy. Dokument pojawi się między innymi na fanpage’u pn. Ireneusz Nitkiewicz – Radny Miasta Bydgoszczy. Między innymi tam też będą zamieszczane dalsze informacje związane z akcją.

Powiązane treści

Program do mailingu FreshMail
 

Program do mailingu FreshMail