Bydgoszcz
17C
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h W
H 17 • L 17
17C
Wt
19C
Sr
21C
Czw
25C
Pt
20C
Sob
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaBydgoszczanie pojadą nowymi mercedesami. MZK kupi kolejne autobusy
Autobus - linia 91, Błonie, Białe Błota, ulica Centralna - LG
15.07.2016 | 10:39

Bydgoszczanie pojadą nowymi mercedesami. MZK kupi kolejne autobusy

Na zdjęciu: Kolejne mercedesy będą dostępne dla bydgoszczan.

Fot. Leszek Grabowski / archiwum

Miejskie Zakłady Komunikacyjne rozstrzygnęły przetarg na dostarczenie kolejnych autobusów. 11 nowych pojazdów pojawi się w Bydgoszczy na przełomie 2016 i 2017 roku. 

Spośród wszystkich zgłoszonych ofert wybrano te, którą przedstawiła firma EvoBus Polska. Dystrybutor marki Mercedes zaproponował sprzedaż 11 autobusów za kwotę 11,8 mln zł. W ofercie znalazło się 10 pojazdów jednoczłonowych i 1 przegubowy. Pojazdy krótkie mają pomieścić prawie 100 pasażerów, a przegubowcem w jednym momencie podróżować będzie mogło ok. 150 osób.

Zobacz też: Bilety komunikacji miejskiej za pół ceny. Kto skorzysta z promocji?

Zamówione autobusy spełnią standardy określone w Planie Transportowym dla Miasta Bydgoszczy. Każdy pojazd będzie niskopodłogowy, wyposażony w rozkładaną rampę dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Ponadto w autobusach zainstalowane zostaną zaawansowane systemy informacji pasażerskiej, klimatyzacja i bezprzewodowy Internet.

Powiązane treści