Bydgoszcz
11C
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 11 • L 11
13C
Sob
11C
Nd
12C
Pon
11C
Wt
12C
Sr
Kolizja samochodu osobowego z tramwajem linii nr 4 na Szpitalnej. Ruch w kierunku pętli Glinki wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportBydgoszczanie rywalizują w Londynie. Wszyscy z awansami
iga baumgart - st
06.08.2017 | 13:58

Bydgoszczanie rywalizują w Londynie. Wszyscy z awansami

Trwają mistrzostwa świata w Londynie.

Na zdjęciu: Iga Baumgart awansowała do półfinału biegu na 400 m.

Fot. ST

W Londynie odbywają się mistrzostwa świata w lekkiej atletyce. Niedziela jest ważnym dniem dla bydgoskich sportowców.

W półfinale biegu na 800 metrów wystąpi dziś Marcin Lewandowski. Zawodnik Zawiszy awansował jako czwarty ze swojego sobotniego biegu eliminacyjnego z wynikiem 1:46,17. – Nie tak to miało wyglądać, ale najważniejsze, że jest awans. Piękno lekkiej jest takie, że to co się działo dziś na bieżni nie ma już znaczenia – skomentował swój rezultat Lewandowski. Jeśli awansuje do finału, o medal zawalczy we wtorek. Później czeka go jeszcze rywalizacja na 1500 metrów.

W podobny sposób jak Lewandowski awans wywalczyła w niedzielę Iga Baumgart, która również zajęła czwarte miejsce w swoim biegu na 400 metrów, ale dzięki wynikowi 51.88 awansował do następnego etapu zmagań. Półfinał zaplanowano na poniedziałkowy wieczór.

Chwile grozy ma już za sobą Paweł Wojciechowski. W sobotę tyczki bydgoszczanina zaginęły na lotnisku, ale po kilku godzinach poszukiwań udało się je odnaleźć. W niedzielnym konkursie kwalifikacyjnym dzięki pokonaniu wysokości 5,70 zawodnik Zawiszy awansował do zaplanowanego na wtorek finału.

Powiązane treści