Bydgoszcz
17C
Słonecznie
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 17 • L 17
14C
Pon
18C
Wt
21C
Sr
22C
Czw
23C
Pt
Dziś ukazało się najnowsze, czerwcowe wydanie papierowe METROPOLIABYDGOSKA.PL. Zapraszamy do lektury!
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleBydgoszczanin był poszukiwany przez austriacką policję. Okradał bankomaty
policja_1200x800
01.06.2017 | 10:17

Bydgoszczanin był poszukiwany przez austriacką policję. Okradał bankomaty

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali mężczyznę we wtorek.

Fot. archiwum

Grudziądzcy policjanci zatrzymali 35-latka poszukiwanego Europejskim Nakazem Aresztowania przez austriacki wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna podejrzewany jest o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która okradała bankomaty. Została już wdrożona procedura ekstradycyjna.

We wtorek ok. godz. 20:15 patrol policji z grudziądzkiej komendy zatrzymał do rutynowej kontroli drogowej samochód marki Mercedes, którym poruszało się dwóch mężczyzn. Podczas sprawdzania dokumentów okazało się, że kierowca, 35-letni mieszkaniec Bydgoszczy, nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że jest on również poszukiwany przez austriacki wymiar sprawiedliwości i wystawiono za nim Europejski Nakaz Aresztowania.

Mundurowi ustalili, że 35-latek jest podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, która na terenie Austrii okradała bankomaty. Policjanci zatrzymali mężczyznę i w środę została wdrożona procedura ekstradycyjna, zgodnie z którą o dalszym losie bydgoszczanina zadecyduje Sąd Okręgowy w Toruniu.

Powiązane treści