Bydgoszcz
16C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 16 • L 16
21C
Sob
23C
Nd
25C
Pon
27C
Wt
26C
Sr
Metropolia BydgoskaInowrocławNa sygnaleBył pijany i autem osobowym uderzył w budynek. 53-latek zatrzymany przez policję
wypadek_złotniki kujawskie - auto uderzyło w dom_KPP Inowrocław
21.02.2018 | 09:37

Był pijany i autem osobowym uderzył w budynek. 53-latek zatrzymany przez policję

Do wypadku doszło w poniedziałek.

Na zdjęciu: Auto osobowe uderzyło w dom.

Fot. KPP Inowrocław

Ponad dwa promile alkoholu we krwi miał 53-letni mężczyzna, który prowadził volkswagena golfa, a następnie uderzył w budynek mieszkalny. Do tego groźnego wypadku doszło w Złotnikach Kujawskich.

Do wypadku doszło w poniedziałek wieczorem, natomiast sprawcę zdarzenia policjanci zatrzymali we wtorek. Jak ustalili funkcjonariusze, kierujący autem osobowym 53-latek nie zachował ostrożności, uderzył w ogrodzenie, a następnie także w budynek mieszkalny.

Mężczyzna zaraz po zdarzeniu oddalił się z miejsca wypadku. Został zatrzymany przez policjantów w miejscu zamieszkania, a ponadto miał on także blisko dwa promile alkoholu we krwi.

Dla sprawcy czynu, to nie koniec nieprzyjemności. – Okazało się, że mężczyzna miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów, czego nie przestrzegał – informuje asp. sztab. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej komendy powiatowej policji. 53-latkowi postawiono zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości, w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, który został orzeczony w związku ze skazaniem mężczyzny za przestępstwo. Grozi mu teraz nawet do pięciu lat pozbawienia wolności.

Powiązane treści