Bydgoszcz
-2C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h SSW
H -2 • L -2
6C
Nd
9C
Pon
5C
Wt
5C
Sr
6C
Czw
ZDMiKP: Awaria zasilania na odcinku pętla Niepodległości - Łoskoń. Trasa linii tramwajowych od strony centrum miasta skrócona do Przylesia.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIBył poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mieszkaniec regionu wpadł w Holandii
radiowóz_policja_ED
02.02.2018 | 06:32

Był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Mieszkaniec regionu wpadł w Holandii

Mężczyzna wpadł na terenie Holandii.

Na zdjęciu: Polscy policjanci przekazali holenderskim informację o poszukiwanym 30-latku.

Fot. Eryk Dominiczak

30-letni mieszkaniec gminy Żnin był poszukiwany dwoma listami gończymi i Europejskim Nakazem Aresztowania. Mężczyzna wpadł na terenie Holandii.

Pomogły publikacje w mediach oraz sygnał do policji od jednego z obywateli, który właśnie ze środków masowego przekazu dowiedział się o poszukiwaniach. 30-letni mieszkaniec Żnina od półtora roku skutecznie ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Aż do ubiegłego tygodnia.

To właśnie wtedy na terenie Holandii, tamtejsi śledczy przeprowadzili akcję i zatrzymali poszukiwanego Polaka. Holenderskim mundurowym pomogli funkcjonariusze z wydziału poszukiwań i identyfikacji osób w komendzie głównej policji, którzy przekazali im informację o poszukiwanym.

Holenderski sąd ma niebawem wydać decyzję o tym, kiedy deportowany do kraju zostanie 30-latek. Trafi wówczas prosto za kraty, bowiem za szereg popełnionych wcześniej przestępstw ciąży na nim wyrok 6,5 roku pozbawienia wolności.  


Powiązane treści