Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 20 • L 20
20C
Pon
17C
Wt
19C
Sr
17C
Czw
22C
Pt
FORDON: Awaria tramwaju linii nr 7 na ulicy Akademickiej na wysokości ul. Romanowskiej (kierunek Łoskoń). Wstrzymano ruch tramwajowy w obu kierunkach.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByły kapitan znowu na pokładzie! Pierwsze wzmocnienie Zawiszy
zawisza, prezentacja
19.11.2016 | 18:01

Były kapitan znowu na pokładzie! Pierwsze wzmocnienie Zawiszy

Na zdjęciu: W sierpniu, tuż przed startem rozgrywek klasy B (ósmy poziom rozgrywek), odbyła się efektowna prezentacja zespołu Zawiszy.

Fot. archiwum

O tym powrocie mówiło się nieoficjalnie od kilkunastu dni – Marcin Łukaszewski, były kapitan Zawiszy z czasów gry w IV i II lidze, wiosną ponownie ma przywdziać niebiesko-czarne barwy. Tyle że już występując w klasie B.

Jak poinformował serwis zawisza-bydgoszcz.futbolowo.pl, „Rudy” ma wzmocnić blok defensywny w czasie wiosennej walki zawiszan o awans do klasy A. Po rundzie jesiennej niebiesko-czarni plasują się na drugiej pozycji we wspomnianej klasie B (grupa Bydgoszcz III), mają w dorobku 27 punktów za 9 wygranych i porażkę. Identycznym bilansem może pochwalić się Wisła Fordon, ale to ona przewodzi ligowej klasyfikacji z uwagi na wygraną w bezpośrednim pojedynku z Zawiszą 2:1. Awans wywalczy tylko jedna drużyna.

38-letni obecnie Marcin Łukaszewski to wychowanek Zawiszy, który po raz pierwszy jako gracz klubu z ulicy Gdańskiej został zarejestrowany latem 1989 roku. W zespole seniorskim rozegrał ponad 150 meczów, zdobywając dziewiętnaście bramek. W 2011 roku wywalczył z Zawiszą awans do I ligi. Wcześniej występował także między innymi w Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski oraz Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, notując 49 pojedynków w ekstraklasie.

Powiązane treści