H -1 • L -1
-4C
-5C
-2C
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportByły nerwy, ale jest wygrana. Enea Astoria pokonała Pogoń Prudnik
Łukasz Frąckiewicz
27.10.2018 | 20:14

Były nerwy, ale jest wygrana. Enea Astoria pokonała Pogoń Prudnik

Na zdjęciu: Łukasz Frąckiewicz zdobył w sobotę 9 punktów.

Koszykarze Enea Astorii Bydgoszcz wygrali w sobotę z Pogonią Prudnik 89:78. Podopieczni Grzegorza Skiby prowadzili przez niemal cały mecz, ale po III kwarcie ich zwycięstwo stało pod dużym znakiem zapytania.

Mecz rozpoczął się świetnie dla czarno-czerwonych, którzy po celnym rzucie Pawła Śpicy prowadzili już 9:0. Później utrzymywali przewagę i zacięli się dopiero w końcówce pierwszej odsłony, gdy Pogoń doskoczyła na cztery punkty. W II kwarcie Asta ponownie jednak była lepsza, powiększyła przewagę i nic nie wskazywało, że może mieć jakiekolwiek problemy.

Trzecia odsłona pojedynku rozpoczęła się dobrze dla przyjezdnych, którzy doskoczyli na jeden punkt (44:43). Wtedy jednak cztery punkty zdobył Dorian Szyttenholm, ważnym odbiorem popisał się Śpica, który przejął piłkę na połowie Pogoni i po chwili wsadził ją do kosza, a kolejne cztery punkty dorzucił Mikołaj Grod. W połowie kwarty było 54:46. Kiedy kilka minut później, na 3 minuty i 10 sekund przed końcem kwarty, do kosza trafił Marcin Nowakowski, tablica wskazywała wynik 61:52. Był to ostatni celny rzut bydgoszczan w tej odsłonie. Pogoń zdobyła dwanaście punktów z rzędu i przed ostatnimi dziesięcioma minutami prowadziła 64:61.

Ostatnia część meczu mogła zacząć się od kolejnych punktów zespołu z Opolszczyzny, ale efektownym blokiem popisał się Grzegorz Kukiełka. Przyjezdni jeszcze przez kilka minut prowadzili, ale Astoria w końcu przypomniała sobie, jak grała na początku. Śpica znowu seryjnie zdobywał punkty, mając w tym wsparcie Marcina Nowakowskiego i Mikołaja Groda, a dobrze pod koszem zarówno swoim, jak i rywala prezentował się Kukiełka. To on zdobył ostatnie punkty spotkania, trafiając za trzy punkty na 89:76.

Enea Astoria ma na swoim koncie trzy zwycięstwa z rzędu, a łącznie w sześciu spotkaniach – cztery. Za tydzień zespół Grzegorza Skiby zagra w Słupsku, a do własnej hali wróci 11 listopada na spotkanie z WKK Wrocław.