Bydgoszcz
1C
96% wilgotność
Wiatr: 3km/h SE
H 1 • L 1
-4C
Czw
1C
Pt
1C
Sob
4C
Nd
-3C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaByły prezydent Bydgoszczy pomaga WOŚP. Przekazał na aukcję odłamek bomby
odłamek bomby, aukcja wośp
11.01.2018 | 22:34

Były prezydent Bydgoszczy pomaga WOŚP. Przekazał na aukcję odłamek bomby

Ruszyły aukcje związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.

Na zdjęciu: Odłamek bomby został wystawiony przez byłego prezydenta Bydgoszczy Romana Jasiakiewicza.

Fot. WOŚP

Ruszyły aukcje związane z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zakupić można między innymi odłamek bomby z wojny na Bałkanach, który podarował były prezydent Bydgoszczy, Roman Jasiakiewicz.

Przedmiot pochodzi z Kragujewca, czyli miasta partnerskiego Bydgoszczy, które w 1999 roku ucierpiały w wyniku nalotów NATO podczas wojny bałkańskiej, gdy w ramach operacji Allied Force Sojusz Północnoatlantycki chciał zmusić Jugosławię do zaprzestania czystek etnicznych na terenie Kosowa.

8 września mieszkańcy Bydgoszczy wraz z bydgoskimi firmami pośpieszyły z pomocą humanitarną dla Kragujewca – wspomina Roman Jasiakiewicz. Wyjazd do Serbii miasto organizowało wspólnie z oddziałem wojewódzkim Polskiego Czerwonego Krzyża. W jego efekcie przekazano 60 ton najbardziej potrzebnych produktów, takich jak środki czystości, olej jadalny czy cukier. – Na miejscu zobaczyliśmy dramat wojny, dramat mieszkańców Kragujewca. Władze miasta pokazały nam także zbombardowane zakłady Zastawy . Na posadzce leżały tysiące odłamków bomb –  opisuje Jasiakiewicz.

Taki odłamek Jasiakiewicz przekazał teraz na aukcję pilotowaną przez bydgoski sztab WOŚP. Licytacja potrwa przez trzynaście dni, do 24 stycznia.

Aukcja: charytatywni.allegro.pl/odlamek-bomby-z-kragujewac-w-serbii-i5933572

Powiązane treści